Strona główna 112 19-latek jechał slalomem. Był pod wpływem narkotyków

19-latek jechał slalomem. Był pod wpływem narkotyków

4

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, u którego wstępne badanie potwierdziło, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. 19-letni wałbrzyszanin posiadał przy sobie marihuanę.

Do zatrzymania kierującego doszło w poniedziałek, tuż przed godziną 18.00 na al. Niepodległości w Świdnicy. – Samochodem osobowym VW Polo poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący, 19-letni mieszkaniec Wałbrzycha jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W czasie kontroli 19-latek cały czas zachowywał się bardzo nerwowo, czym wzbudził podejrzenia policjantów. Mundurowi postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. – Na pytanie funkcjonariuszy, czy mężczyzna posiada przy sobie jakiekolwiek rzeczy prawnie zabronione, mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom zawiniątko z zawartością zielonego suszu, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. 19-latek posiadał przy sobie kilka porcji tego narkotyku – dodaje Ząbek.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego może zostać ukarany grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRomantyczny weekend w SPA jako prezent na walentynki?
Następny artykułMłody ŚKPR na trzecim stopniu podium