Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zbiórka karmy w ramach akcji „Zamiast fajerwerka dla zwierzaków wyżerka”

Zbiórka karmy w ramach akcji „Zamiast fajerwerka dla zwierzaków wyżerka”

2

W czwartek na Rynku w Świebodzicach prowadzona będzie zbiórka karmy dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. To element akcji „Zamiast fajerwerka dla zwierzaków wyżerka”. 

Miasto Świebodzice wpisując się w ogólnopolski program ochrony środowiska oraz ochrony zwierząt (jak również po wielu głosach mieszkańców), idąc za przykładem sąsiednich miast, rezygnuje z organizacji Sylwestra Miejskiego oraz pokazu fajerwerków. W trosce o dobro zwierząt, wspólnie ze wszystkimi organizacjami samorządowymi oraz szkołami organizujemy akcję ’”Zamiast fajerwerka dla zwierzaka wyżerka”. Zebrana karma dla zwierząt i koce zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy – informowali 10 grudnia urzędnicy ze świebodzickiego magistratu.

Od 16 grudnia zbiórka prowadzona jest w świebodzickich szkołach, przedszkolach i jednostkach samorządowych. W czwartek, 19 grudnia akcja zawita na miejscowy Rynek. – Wszystkich chcących wziąć udział w wydarzeniu zapraszamy pod Ratusz Miejski w godzinach 10.00-15.00. Karma i akcesoria na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, będą zbierane przez pracowników w namiocie Gminy Świebodzice – zachęcają przedstawiciele urzędu.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Sercowa” wigilia z prezentami [FOTO]
Następny artykułProponują wyższe opłaty dla przewoźników. Wpłynie to na podwyżkę cen biletów?