Strona główna Sport Piłka ręczna Zasłużony triumf faworytów

Zasłużony triumf faworytów [FOTO]

0

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy, na co dzień trenujący piłkę ręczną, bez żadnych problemów pokonali drużyny z pozostałych świdnickich szkół w turnieju mini-piłki ręcznej klas 5-6 w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020”. Zawody zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 10 grudnia w hali na Zawiszowie i zgromadziły na starcie pięć drużyn.

Po rozstawieniu do dwóch grup zespoły najpierw rywalizowały w eliminacjach, grając systemem każdy z każdym. Następnie z zaliczeniem meczu z grupy grano spotkania finałowe. Młodzi szczypiorniści z SP 105 najpierw w eliminacjach pokonali drużyny SP 315 (17:0) i SP 1 (13:8). Następnie równie łatwo wygrali pojednki finałowe z SP 4 (19:5) oraz z SP 6 (15:6). Małym zaskoczeniem było zajęcie drugiego miejsca przez zawodników SP 1, którzy w finałach najpierw po w miarę wyrównanym meczu pokonali drużynę „szóstki” (7:4), by na koniec wygrać z SP 4 (11:5). Na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy SP 6. Na zakończenie zawodów organizator przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy swoich ekip: Mikołaj Walczak (SP 1), Gabriel Kotarba (SP 4), Szymon Błaszczyk (SP 6), Kuba Marek (SP 105), Krystian Dec (SP 315).