Strona główna 112 Zablokowany przejazd, porzucone śmieci i popsuta klamka. Interwencje straży miejskiej

Zablokowany przejazd, porzucone śmieci i popsuta klamka. Interwencje straży miejskiej

3

Od 29 listopada do 5 grudnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 148 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

29 listopada 2019 roku o godz. 11.24 dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia ulicy Hetmańskiej przez pojazdy wyjeżdżające z terenu budowy. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Tym razem kierownik budowy został pouczony, a ulica błyskawicznie posprzątana.

30 listopada 2019 roku o godz. 15.00 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Łukowej 3. Lokator twierdził, że od pewnego czasu pod ich pojemniki na odpady komunalne podjeżdża jakiś samochód z przyczepką, z której kierowca wyrzuca duże ilości worków ze śmieciami do ich pojemników. Patrol straży miejskiej błyskawicznie pojawił się we wskazanym miejscu. Zgłoszenie zostało potwierdzone. Nie pomogły żadne tłumaczenia, kierowca został ukarany mandatem karnym.

1 grudnia 2019 roku o godz. 10.40 dyżurny straży miejskiej otrzymał dość nietypowe telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Kotlarskiej. Mężczyzna chciał wyjść z mieszkania, jednak z nieznanych przyczyn nie mógł otworzyć drzwi. Przybyli na miejsce strażnicy bez problemu otworzyli drzwi do mieszkania naciskając jedynie klamkę. Przyczyną problemów był prawdopodobnie uszkodzony mechanizm zamka, którego nie można było otworzyć od środka.

3 grudnia 2019 roku o godz. 9.54 tym razem to pogotowie ratunkowe prosiło o pomoc straż miejską. Załoga karetki miała poważny problem z wyniesieniem z budynku przy ulicy Jagiellońskiej chorej osoby. Skierowany na miejsce patrol szybko rozwiązał problem i pacjent trafił do szpitala bez zbędnej zwłoki.

3 grudnia 2019 roku o godz. 21.30 dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące zajęcia „koperty inwalidzkiej” przez osobę nie posiadającą stosownych uprawnień przy ulicy Dąbrowskiego 77. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Kierowca, obcokrajowiec, otrzymał mandat w kwocie 500 zł. Niestety, pomimo tak surowych kar za wykroczenie tego typu przypadki bezmyślności kierowców powtarzają się bardzo często.

4 grudnia 2019 roku o godz. 6.25 dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dotyczące zablokowania przez pojazd ciężarowy zatoki przystankowej przy ulicy Kopernika. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca ciężarówki postanowił odpocząć i właśnie w tym miejscu zrobił sobie przerwę na drzemkę. Interwencja zakończyła się ukaraniem niefrasobliwego szofera.

Poprzedni artykułNiebieski Mikołaj i Komisarz Lew z prezentami u najmłodszych pacjentów
Następny artykułW Strzegomiu już się ślizgają! Ruszył sezon na Białym Orliku