Strona główna Wydarzenia Świdnica Świąteczny kiermasz na Pogodnej. Przyjdź i wspomóż schronisko

Świąteczny kiermasz na Pogodnej. Przyjdź i wspomóż schronisko [FOTO]

0

Do wieczora w świdnickim schronisku dla bezdomnych zwierząt potrwa świąteczny kiermasz, w ramach którego można nie tylko pomóc zwierzakom, kupując wystawione przedmioty, ale także poznać warunki życia schroniskowych psów i kotów.

Operator placówki, Fundacja Mam Pomysł nie wszystko może zapewnić z wpłat, otrzymywanych za prowadzenie schroniska z budżetu Świdnicy oraz wpłat, wnoszonych za bezdomne zwierzęta z kilku gmin. Psy i koty często wymagają ponadstandardowego leczenia i kosztownej karmy. Zwierzęta trafiają na Pogodną w Świdnicy z reguły są w kiepskim stanie. By mogły trafić do adopcji, muszą najpierw zostać wyleczone, odkarmione i, co równie częste – nauczone podstawowych zachowań.

Fundacja wraz z wolontariuszami i pracownikami schroniska cały czas szuka okazji, by zachęcić mieszkańców Świdnicy i powiatu świdnickiego do wspierania zwierzaków. Wśród nich znalazł się świąteczny kiermasz przy ulicy Pogodnej 3, który rozpoczął się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 18.00.

Na gości schroniska czeka słodki poczęstunek oraz kiermasz z rękodziełem, dekoracjami świątecznymi, cegiełkami na potrzeby podopiecznych. Każdy ma możliwość spotkania załogi placówki, wizyty w schronisku z przewodnikiem w postaci zaangażowanych wolontariuszy.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński