Strona główna Wydarzenia Świdnica Prace pod świeżo wyremontowaną ulicą

Prace pod świeżo wyremontowaną ulicą

3

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe, które prowadzone są pod powierzchnią niedawno wyremontowanej ulicy Siostrzanej w Świdnicy. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wyjaśnia, dlaczego nie skorzystało z okazji do napraw w chwili, gdy jezdnia była rozkopana.

Zdjęcie ŚPWiK

Prace przy remoncie kanału przy ul. Siostrzanej są planowe i od początku, z powodów ekonomicznych (koszt prac ziemnych, wymiana kanału) były zaprojektowane z zastosowaniem metody bezwykopowej rękawa poliestrowego utwardzanego termicznie. Kanał przebiega na głębokości od 1,22 do 1,83 m ppt w miejscu, w którym nie były prowadzone prace ziemne ani podczas budowy nawierzchni, ani podczas budowy ciepłociągu w ubiegłym roku – wyjaśnia Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek.

Prace prowadzone są przez firmę GSG Industria sp. z o.o. ze Szczecina wyłonioną w wyniku postępowania przetargowego. Remont ok. 140 m kanału kamionkowego DN250 do DN350 zostanie zakończony do 20.12.2019 r. – informuje prezes ŚPWiK Jacek Sochacki.

/asz/