Strona główna 112 Policja zadba o bezpieczeństwo na drogach w okresie świąt. Ruszyła akcja drogówki

Policja zadba o bezpieczeństwo na drogach w okresie świąt. Ruszyła akcja drogówki

3

Dla wielu osób święta Bożego Narodzenia stanowią okazję do wyjazdu z domu i odwiedzenia najbliższych czy znajomych. Z tego powodu, w okresie świąt należy spodziewać się zwiększonej ilości samochodów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwają policjanci. Funkcjonariusze prowadząc wzmożone kontrole na drogach powiatu świdnickiego, ale i na drogach całego województwa dolnośląskiego, apelują o spokojną i rozsądną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wzmożoną służbę w ramach akcji pod kryptonimem „Boże Narodzenie 2019”, w okresie od 24 do 29 grudnia, na trasach naszego regionu będą pełnić patrole oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia do pomiaru prędkości i alkoholu w organizmie. Działania zostaną zrealizowane także przy współpracy z funkcjonariuszami innych służb – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę m.in. na: prędkość, stan trzeźwości kierujących, stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych.

Okres świąteczny, to także czas wzmożonych działań policjantów prewencji, którzy realizują swoje zadania w celu zapewnienia porządku publicznego oraz przeciwdziałania w okresie świąt zagrożeniom i negatywnym zjawiskom, m.in. w miejscach o dużym, z uwagi na ten okres, natężeniu ruchu. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę m.in. na wybryki chuligańskie oraz przestępstwa i wykroczenia społecznie uciążliwe – dodaje Ząbek.

Przypomina przy tym, by w okresie świąt pamiętać o właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas nieobecności. Do wszystkich osób planujących w tym okresie wyjazdy, apeluje z kolei, aby wyruszali w drogę odpowiednio wcześniej, nie śpiesząc się. – Kiedy już usiądziemy przy świątecznym stole z rodziną, znajomymi, zwróćmy również uwagę na to, czy ktoś z nich, spożywając wcześniej alkohol, nie planuje w tym lub następnym dniu jazdy samochodem. Musimy pamiętać też, że w grudniu zmienne warunki atmosferyczne mogą kierowców zaskoczyć w każdej chwili, dlatego apelujemy do wszystkich o spokojną, wyważoną i rozsądną jazdę. Ciesząc się świąteczna atmosferą najlepiej trzymać się zasady, że trochę wolniej znaczy o wiele bezpieczniej. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasze nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do ewentualnej tragedii – apeluje rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwiąteczny rozkład komunikacji, zmiany w godzinach otwarcia basenów i lodowiska
Następny artykułZbigniew Stonoga na tropie księdza-pedofila? Świdnicka kuria zabiera głos