Strona główna 112 Pluszaki trafią do ofiar wypadków i przemocy

Pluszaki trafią do ofiar wypadków i przemocy

3

Prezydent Świdnicy przekazała zastępcy komendanta powiatowego policji w Świdnicy zakupione przez miasto maskotki Komisarza Lwa. Posłużą one policjantom do łagodzenia negatywnych emocji u dzieci będących świadkami interwencji policji. Maskotka ta będzie wykorzystywana również podczas działań edukacyjnych w szkołach.

Komisarz Lew jest bardzo dobrze znany dzieciom. Budzi wyłącznie pozytywne emocje i jest bardzo pomocny podczas akcji profilaktycznych prowadzonych przez policjantów wśród najmłodszych.

Maskotki mają pomagać dzieciom poszkodowanym w wypadkach i innych zdarzeniach, w ich psychologicznym kryzysie. Psychika dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony, a taką może dać pluszowa maskotka, cechami przypominająca jednego z policjantów. Do takiej zabawki można nabrać pozytywnych uczuć, a nawet obdarzyć ją tym co u dziecka najcenniejsze, zaufaniem – mówi podinsp. Adam Jacek Pilch.

Działania te wpisują się w zadania gminy związane z profilaktyką alkoholową oraz przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. W sumie zakupiono 100 szt. maskotek, które zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniccy muzycy na półmetku nagrań. Wkrótce koncerty [FOTO]
Następny artykułZłodziejaszek przyłapany… [FOTO/VIDEO]