Strona główna Wydarzenia Świdnica Pan Mikołaj, pani Mikołajka i sanki. Mieszkańcy walczą o nagrody

Pan Mikołaj, pani Mikołajka i sanki. Mieszkańcy walczą o nagrody

0

Z balkonu na przechodniów spoglądają Mikołaj i Mikołajka, a kto zerknie na przydomowy trawnik, zobaczy jeszcze mini kulig obsypany prezentami. Taką świąteczną dekorację przygotowali mieszkańcy budynku przy ul. Sikorskiego 5 w Świdnicy.

Wspólnota dba o swój budynek. Jest schludnie i czysto, a mieszkańcy starają się  o to, by ładnie wyglądało również wejście od podwórza. Nie po raz pierwszy ozdobili dom przed świętami. – Staramy się co roku coś zrobić i walczymy o nagrodę w miejskim konkursie – mówi pani Zdzisława i wyjaśnia, że Mikołaje są dziełem pani Agnieszki z parteru. Wieczorem balkon, elewację i sanki rozświetlają kolorowe lampki. Cała wspólnota liczy na to, że uda się pobić ubiegłoroczny wynik, gdy w konkursie na najładniej przystrojony balkon i okno udało się zająć trzecie miejsce.

Jak informuje Urząd Miejski, zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy będą przyjmowane do 17 grudnia w pokoju 303 Urzędu Miejskiego w Świdnicy lub pod numerem telefonu: 74/856-28-98 albo drogą mailową na adres: [email protected] Ogłoszenie wyników odbędzie się 19 grudnia o godz. 17.30 w Wieży Ratuszowej. Laureatom zostaną przyznane nagrody o łącznej wysokości 1 500 zł.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJak oduczyć psa spania na łóżku?
Następny artykułNowy wóz dla strażaków z Nowic. Zmiana w Pasiecznej [FOTO]