Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Od 1 stycznia wyższa opłata śmieciowa w gminie Świdnica

Od 1 stycznia wyższa opłata śmieciowa w gminie Świdnica

5

Nawet o 6 złotych więcej od osoby zapłacą mieszkańcy gminy Świdnica w ramach tzw. opłaty śmieciowej. Stawka za niesegregowane odpady wzrasta ponad dwukrotnie. Zmienia się również harmonogram odbioru odpadów.

Opłata uzależniona jest od liczby osób zamieszkujących gospodarstwo domowe. Dotychczas stawki wynosiły 13, 12 i 11 złotych, od 1 stycznia wzrosną odpowiednio do 18, 17.5 oraz 17 złotych. Segregowanie odpadów jest obowiązkowe dla każdego. Jeśli nie wywiąże się z tego obowiązku, zostanie naliczona podwyższona stawka w wysokości 54 złotych od osoby miesięcznie.

Od 1 stycznia w nieruchomościach zamieszkałych obowiązują stawki:

1) 18,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi od 1 osoby do 4 osób;

2) 17,50 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi od 5 osób do 9 osób;

3) 17,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi 10 osób i więcej.

Każdy właściciel nieruchomości otrzyma stosowne zawiadomienie o zmianie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Dotychczasowe rachunki, na które były regulowane zobowiązania finansowe z tyt. opłat za odpady pozostają bez zmian.

Szczegółowe terminarze wywozu odpadów dostępne są na stronie www, u sołtysów wsi, w siedzibie Urzędu Gminy – dział Ochrony Środowiska. Szczegółowe informacje dostępne pod nr tel. 748523067, 748521226 wew. 310,320,311.

/inf. UG Świdnica, opr. red./