Strona główna Temat dnia Filip Kubiaczyk pokieruje oddziałem ginekologiczno-położniczym w świdnickim szpitalu

Filip Kubiaczyk pokieruje oddziałem ginekologiczno-położniczym w świdnickim szpitalu

2

1 stycznia 2020 roku stanowisko Lekarza Kierującego Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym z Pododdziałem Patologii Ciąży obejmie dr n. med. Filip Kubiaczyk. Nowego szefa oddziału wyłoniono w drodze rozpisanego przez dyrektora  konkursu – informuje świdnicki szpital.

Zdjęcie ze strony www.szpital.swidnica.pl

Nowy ordynator od lat związany jest ze świdnickim szpitalem i Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym, w którym pracuje od 2010 roku. Doświadczenie zdobywał również pracując w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu oraz odbywając staże w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu oraz Klinice Endokrynologii Ginekologicznej G-PSK UM w Poznaniu. Posiada tytuł dr. n. med. oraz specjalisty z zakresu położnictwa i ginekologii. Dr Filip Kubiaczyk jest także w trakcie specjalizacji z ginekologii onologicznej – czytamy w informacji na stronie placówki.

Filip Kubiaczyk na stanowisku zastąpi ojca. Zbigniew Kubiaczyk oddziałem kierował przez wiele lat. Zmarł niespodziewanie 3 października 2019 roku w wieku 63 lat.

/opr. red./