Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Dzieci z podstawówek przygotowały Szlachetne Paczki

Dzieci z podstawówek przygotowały Szlachetne Paczki [FOTO]

0

48 rodzin ze Świdnicy i okolic zostało w tym roku obdarowanych w ramach akcji Szlachetna Paczka. Do inicjatywy włączyły się całe społeczności, m.in. dzieci, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Młodzież klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym do akcji włączyła się już po raz siódmy. Tym razem ósmoklasiści wraz z rodzicami przygotowali prezenty dla samotnej matki z dwójką dzieci z Żarowa. – Pośród trzech kluczowych potrzeb rodziny znalazły się żywność, środki czystości i fotel jednoosobowy. Dzięki zaangażowaniu całej klasy wszystkie potrzeby rodziny zostały zaspokojone! Zgromadzone produkty zostały zapakowane w 17 kartonów. Każdy członek rodziny został też obdarowany wymarzonym upominkiem takim jak zegarek, klocki, torebka. Akcję jak co roku zainicjowała grupa aktywnych rodziców uczniów z klasy. Wychowawczyni, która od czwartej klasy wraz z całą społecznością angażuje się w akcję, życzyła swoim ósmoklasistom, by stali się inicjatorami podobnych akcji w swoich nowych szkołach – czytamy na fb Urzędu Gminy Świdnica.

Entuzjastyczny wpis znalazł się na fb Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy: – Trzeci raz postanowiliśmy uszczęśliwiać za pomocą „Szlachetnej paczki”. W tym roku wybór padł na pana Stanisława. Otrzymał moc darów, które wspomogą jego budżet. Dzięki datkom mogłyśmy kupić wymarzoną przez pana Stanisława lodówkę oraz ciepłą kołdrę i poduchę. W tym miejscu chciałybyśmy podziękować Waszym gorącym i dobrym serduszkom. Drodzy Rodzice, Nauczyciele oraz Kochane Dzieciaki! W imieniu pana Stanisława i naszym: Dziękujemy!

23 kartony z darami zebrała społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy. Do rodziny trafiły: dwie kołdry, pościel, ręczniki, środki czyszczące, proszki do prania, książki dla dzieci, słodycze, pieluchy, płyny do higieny, kosmetyki, talon do jubilera, voucher na zabieg kosmetyczny, ubrania dla chłopca, pasty, szczoteczki do zębów, perfumy i wiele innych rzeczy. Obdarowani mama z synem byli poruszeni szczodrością i przekazują serdeczne podziękowania. Koordynatorkami były Magdalena Klimkiewicz i Anna Pazgan – informuje szkoła na swojej stronie.

Wszystkie paczki do potrzebujących rodzin trafiły w miniony weekend.

/opr. red./

Poprzedni artykułNocny rozbój na stacji benzynowej pod Mokrzeszowem
Następny artykułŚwietna druga lokata w Siemiatyczach