Strona główna Wydarzenia Świdnica Dzieci odwiedził prawdziwy czarodziej! Magiczny Klub Dziecięcy Dzieciaki do dzieła!

Dzieci odwiedził prawdziwy czarodziej! Magiczny Klub Dziecięcy Dzieciaki do dzieła! [FOTO]

0

Kolejna edycja Spotkań Niecodziennych w Klubie Dziecięcym Dzieciaki do dzieła! w Świdnicy była wprost magiczna. Tym razem dzieci gościły prawdziwego czarodzieja. To nie jedyne ekscytujące wydarzenie, które sprawiło najmłodszym mnóstwo frajdy. Świdnicki żłobek planuje kolejne wyjątkowe atrakcje.

Zaproszenie przyjął iluzjonista Maciej Eszwowicz, który stworzył dla dzieci niezwykłe widowisko. Obecne na pokazie pociechy mogły zostać pomocnikami czarodzieja i wziąć udział w prezentowanych przez niego sztuczkach.

Staramy się, poza standardowymi zajęciami, organizować naszym dzieciom coś ekstra. W poprzednich tygodniach odwiedzili nas już strażak, policjant i leśnik. Każdy opowiedział dzieciom o swojej pracy i zaprezentował atrybuty z nią związane. Tym razem chcieliśmy pokazać świat magii – mówi kierownik Klubu, Anna Czajowska-Garpiel.

Podczas występu dzieci z uwagą śledziły każdy ruch czarodzieja. Starsze dzieci miały też okazję same spróbować magicznych sztuczek pod okiem iluzjonisty. – Amelka z jednej czerwonej chusteczki wyczarowała cały komplet różnokolorowych chustek – opowiada z dumą Adrianna, opiekunka. – A Lenka w czarnym kapeluszu i z różdżką prezentowała się jak prawdziwa czarodziejka – dodaje opiekunka Dorota. Po przedstawieniu dzieci ochoczo zgromadziły się wokół stołu i skorzystały z przygotowanego dla nich poczęstunku. W menu były chrupki kukurydziane, owoce i pyszny kompot.

Każdy dzień pracy Klubu jest starannie zaplanowany – przyznaje Anna Czajowska-Garpiel. – Dzieci zwykle pojawiają się na sali do godziny 8.00. Po porannej toalecie i śniadaniu przychodzi czas na zajęcia prowadzone przez opiekunki. – Ich tematyka codziennie się zmienia. Dzieci dowiadują się na przykład o stanach skupienia wody, ćwiczą małą motorykę przekładając małe przedmioty z jednego naczynia do drugiego lub malują wykorzystując farbki, kredki, brokat czy inne ozdoby. Oprócz zajęć merytorycznych nie zapominamy też o nauce samodzielnego korzystania z toalety oraz zasad funkcjonowania w grupie. Podczas zajęć czas biegnie szybko. Ćwiczenia oczywiście przerywamy na czas obiadu i wznawiamy zaraz po posiłku – przedstawia ramowy plan dnia kierownik klubu dziecięcego.

Już wkrótce święta i kolejne ciekawe wydarzenia w świdnickim żłobku. – Program do świąt mamy bardzo napięty. Za nami mikołajki, a w planie na najbliższe dni m.in. spotkanie wigilijne z kolędami oraz początek zimy z mnóstwem atrakcji – zdradza opiekunka Ola.

Klub Dziecięcy Dzieciaki do Dzieła! powstał w Świdnicy w 2018 roku w ramach dotacji z Unii Europejskiej. Dzięki klubowi do pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka wróciło ponad 20 mam. Klub oferuje 24 miejsca dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat i jest czynny w godzinach od 6.00 do 17.00.

Naszym atutem jest miła, rodzinna atmosfera i niewielkie w porównaniu z innymi żłobkami grupy – zauważa Anna Czajowska-Garpiel. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców zdecydowaliśmy się przesunąć też godzinę otwarcia naszej placówki. Jesteśmy czynni już od 6.00. Zapraszamy do nas zatem także tych rodziców, którzy do tej pory nie mogli pogodzić wczesnej godziny rozpoczęcia pracy z przyprowadzaniem dziecka do żłobka – dodaje.

Szczegółową ofertę świdnickiego Klubu Dziecięcego Dzieciaki do dzieła! Można znaleźć na stronie: http://dzieciakidodziela.pl/ oraz profilu na Fb.

Kluby dziecięce podobnie jak żłobki świadczą opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 na podstawie wpisu do rejestru Żłobków i Klubów Dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta. Różnice w pracy klubów i żłobków są minimalne – główną jest wiek przyjmowanych dzieci – minimalny wiek dziecka w klubie dziecięcym to 1 rok, podczas gdy w żłobku dzieci mogą przebywać już od 20 tygodnia życia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWielkie malowanie bombek [FOTO/VIDEO]
Następny artykułJak oduczyć psa spania na łóżku?