Strona główna 112 Drogowa kontrola bez uwag, pasażer z narkotykami

Drogowa kontrola bez uwag, pasażer z narkotykami

0

Do trzech lat więzienia grozi 24-latkowi, który podróżował autem zatrzymanym do kontroli przez świdnickich policjantów. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki, a zdradziło go nerwowe zachowanie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, patrolujący rejon świdnickich ulic, zwrócili uwagę na samochód osoby marki Audi. W środku znajdowali się dwaj mężczyźni. W czasie kontroli, pasażer zachowywał się bardzo nerwowo, czym wzbudził podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. Na pytanie funkcjonariuszy, czy mężczyźni posiadają przy sobie jakiekolwiek rzeczy prawnie zabronione, pasażer samochodu dobrowolnie wydał policjantom zawiniątko z suszem koloru zielonego. Powiedział też mundurowym, że jest to marihuana – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 porcji handlowych tego narkotyku – dodaje Ząbek i przypomina, że posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3. 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany.

/KPP Świdnica, opr. mn/