Strona główna 112 Awantura na dworcu, awantura na Rynku. Interwencje straży miejskiej

Awantura na dworcu, awantura na Rynku. Interwencje straży miejskiej

1

Od 6 do 12 grudnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 114 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

6 grudnia 2019 roku o godz. 12.46 pracownik centrum przesiadkowego poinformował dyżurnego straży miejskiej, iż na dworcu autobusowym nietrzeźwy mężczyzna awanturuje się i zaczepia pasażerów. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie, stwierdzając dodatkowo, że osoba ta spożywała również alkohol i wyzywała podróżnych. Awanturnik został ukarany mandatem i opuścił teren dworca.

6 grudnia 2019 roku o godz. 17.55 dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące zajęcia „koperty inwalidzkiej” przez osobę nie posiadającą stosownych uprawnień przy ulicy Równej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Kierowca, otrzymał mandat w kwocie 500 zł oraz 5 punktów karnych. Niestety, pomimo tak surowych kar za wykroczenie tego typu przypadki bezmyślności kierowców powtarzają się każdego tygodnia.

7 grudnia 2019 roku o godz. 4.14 zgłoszenie operatora monitoringu wizyjnego. W Rynku przy jednym z lokali gastronomicznych, doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Patrol straży miejskiej pojawił się na miejscu bardzo szybko i zdecydowanie ostudził atmosferę. Obaj panowie zostali ukarani mandatami karnym i już w zgodzie udali się do swych domów.

9 grudnia 2019 roku o godz. 9.51 dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące parkowania białego mercedesa bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż samochód ten znacznie ograniczał widoczność dla pieszych i kierowców zbliżających się do przejścia. Interwencja zakończyła się ukaraniem kierowcy mercedesa mandatem karnym w kwocie 300 zł.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Grunwaldzki
Następny artykułWielkie malowanie bombek [FOTO/VIDEO]