Strona główna Wydarzenia Weekend zakrapiany alkoholem? Ratunkiem detoks alkoholowy!

Weekend zakrapiany alkoholem? Ratunkiem detoks alkoholowy!

0

Obecnie na świecie wypija się rocznie ponad 35,7 mld litrów czystego alkoholu. Według badań do 2030 roku ponad połowa mieszkańców Ziemi będzie stale spożywać płyn etylowy, a 25% społeczeństwa chociaż raz w miesiącu wykaże stan znacznej nietrzeźwości. Alkohol uważany jest za czynnik, który wpływa na rozwój ponad 200 różnych chorób. Wpływa negatywnie nie tylko na organizm, ale także umysł. Na chorobę alkoholową nie ma lekarstwa, lecz pewne sposoby farmakologiczne ułatwiają przejęcie kontroli nad uzależnieniem. Jedną z metod jest detoks alkoholowy.

Jak detoks alkoholowy pomaga w alkoholizmie?
Choroba alkoholowa to jeden z typów uzależnienia. Określa się ją także jako zaburzenie i powszechnie uważana jest za ogólnoświatowy problem społeczny. Rozwija się w różnorodny tempie, a jej powodem może być wiele aspektów. Powszechnie mówi się, że alkohol rozluźnia i daje więcej możliwości, lecz w rzeczywistości ogranicza działanie układu nerwowego oraz osłabia percepcję bodźców zewnętrznych. Proces ten może powstrzymać detoks alkoholowy. Wrocław to jedno z Polskich miast, które oferuje pomoc ludziom uzależnionym od alkoholu. Odtrucie alkoholowe stosowane jest zazwyczaj w początkowej fazie terapii. W przypadku kolejnych kroków konieczna jest trzeźwość, która dla niektórych może być ciężka do osiągnięcia lub niebezpieczna pod względem zdrowotnym. Detoks alkoholowy zapewnia szybką odbudowę i regenerację. Powoduje, że człowiek bezpiecznie przechodzi w stan trzeźwości i nie odczuwa przy tym żadnych niedogodności. Cały proces jest bezproblemowy oraz odbywa się w specjalistycznych klinikach. Detoks alkoholowy stabilizuje gospodarkę wodną i elektrolitową. Przywraca klarowność myśli oraz racjonalność decyzji. Chociaż stan zdrowia zmienia się na stałe, to kwestia abstynencji zależy już od uzależnionej osoby. Detoks alkoholowy nie wywołuje wstrętu do alkoholu ani niechęci picia, tylko usuwa skutki nadużywania płynu etylowego, jeśli nie są one trwałe.

Detoks alkoholowy – jak długo trwa
Alkoholizm potrafi rozwijać się krótko, lecz likwidowanie następstw uzależnienia bywa czasochłonne. Przeprowadzany detoks alkoholowy we Wrocławiu jest jednym z rozwiązań farmakologicznych, które działa błyskawicznie. Detoks alkoholowy pomaga w przypadku kaca oraz w bezpieczny sposób przerywa ciąg alkoholowy. W pierwszym przypadku trwa ok. 3 godzin, natomiast w drugim od 12 do 24 godzin. Odtrucie alkoholowe może zostać także wydłużone, gdy wymaga tego sytuacja. Każdy zabieg dopasowany jest do potrzeb organizmu pacjenta. W formie kroplówki podawane są drogą dożylną witaminy, sole mineralne, elektrolity oraz inne substancje w odpowiedniej ilości i stężeniu. Przed detoksem alkoholowym odbywa się dodatkowa konsultacja, dzięki której lekarz może ocenić stan zdrowia pacjenta oraz zdecydować, jaka forma leczenia będzie najlepsza.

Jak trafić na detoks alkoholowy?
Detoks alkoholowy we Wrocławiu oferują kliniki medyczne, które zajmują się leczeniem choroby alkoholowej. Specjaliści odradzają wykonywanie detoksu alkoholowego w domu. Sposoby te są zazwyczaj nieskuteczne i mogą być niebezpieczne, gdy uzależniony nagle przestaje pić alkohol po długotrwałym jego nadużywaniu. Odtrucie alkoholowe wykonywane w stosowanym do tego ośrodku gwarantuje spokój pod względem fizycznym, ponieważ o przebiegu zabiegu, jak i jego rodzaju decydują lekarze. Detoks alkoholowy może być wykonany bez względu na stadium choroby.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoniec z kopciuchami? Miliony na wymianę starych pieców
Następny artykułWieloletni radny odznaczony orderem