Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnickie spotkania młodych IT

Świdnickie spotkania młodych IT

0

Grupa młodych pasjonatów programowania postanowiła zorganizować własne wydarzenie. Newbies, bo o nich mowa już 2 grudnia zapraszają wszystkich młodych i zainteresowanych tematem programowania i sztucznej inteligencji na ŚWIT #2 czyli świdnickie spotkania młodych z IT.

Pierwsza edycja ŚWIT-u odbyła się 3 lata temu. To spotkanie było dla ludzi, którzy wiedzą, co chcą robić, mają pasję, a tą pasją są nowe technologie. Wtedy to świdniczanie, którzy odnieśli sukces, przemawiali do młodej publiczności.

ŚWIT #2 zmienia formułę. Tym spotkanie młodych z technologią poprowadzą sami Newbies. – O programowaniu wiedzą sporo. Na swoimi koncie mają kilka autorskich projektów, niektóre z nich jak Fiszki znajdziecie w sklepie Google Play. Są pasjonatami programowania. Co ich łączy? To zainteresowanie kodowaniem i świat IT. Spotykają się regularnie, realizują własne projekty, wzajemnie wspierają, uczą i świetnie się przy tym bawiąc. Chcą Wam pokazać kim są, co robią, a przede wszystkim chcą podzielić się swoją wiedzą – mówi Mateusz Marciniszyn, Android Developer, wcześniej członek Newbies, teraz wspiera ich swoim doświadczeniem.

17:00 – 17:15 |START imprezy

17:15 – 17:45 | Możliwości współczesnych przeglądarek (Jakub)

Współczesne przeglądarki i co dalej?

Chcecie się dowiedzieć o możliwościach współczesnych przeglądarek? Czym tak naprawdę jest przeglądarka internetowa? Nie musimy Was zapewniać, że w tym temacie dokonała się spora ewolucja. Ten temat postara się przybliżyć Jakub.

18:00 – 18:30 | Jak skutecznie programista…? (Wiktor)

Jak zostać programistą?

Od czego zacząć swoją przygodę z programowaniem, dlaczego programowanie to przemyślane działania, a nie jeden wielki bubel? Czym wyróżnia się dobry kod? Jak nie tworzyć kodu którego nie da się zrozumieć? Na te i inne pytania odpowie Wiktor.

18:45 – 19:15 | Machine Learning – Matematyka statystyczna czy czarna magia?(Tycjan)

Nie musisz mieć 5 z matematyki, żeby napisać własny projekt. Zaskoczony?

Chcecie wiedzieć dlaczego? Tego dowiecie się podczas kolejnego wystąpienia Tycjana, który wprowadzi nas w świat machine learningu i opowie, co kryje się pod bibliotekami takimi jak tensorflow, keras, brain.js i jak ta wiedza pozwoli zrozumieć podstawowe koncepty ML.

20:00 | Zakończenie

Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek, 2 grudnia na godzinę 17.00. Miejsce: Siedziba firmy RST Software Masters, ul. Esperantystów 17, Świdnica.

Organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami. Wstęp wolny.

/Informacja organizatora/

Poprzedni artykułSeniorzy w roli fotografów. Zaproszenie na wystawę
Następny artykułZ miłości do koni. Wystawa i spotkanie autorskie w Białym Lesie