Strona główna Wydarzenia Marcinowice Rodzinna gra terenowa na święto niepodległości

Rodzinna gra terenowa na święto niepodległości

0

Ponad 50 osób wzięło udział w Rodzinnej Grze Terenowej „Niepodległa”, zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Marcinowicach.

Do zabawy, połączonej z nauką, włączyli się  uczniowie, rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach Dawid Sobczyk, radni Bożena Lema, Stanisława Gerus, Władysław Bielecki. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości obok takich wydarzeń jak Marcinowicki Turniej Listopadowy oraz „Szkoła do hymnu”.

Uczestnicy podzieleni na w rodzinne zespoły zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi historii Polski z cyklu „co każdy Polak o swoim kraju wiedzieć powinien”. Nie brakowało atrakcji, a jedną z nich był brak światła, więc zawodnicy poruszali się po szkole w ciemnościach rozświetlanych światłem latarek.

Zadania nie były łatwe, ale większość uczestników poprawnie  zdała ten nietypowy egzamin na przysłowiową piątkę. Na zmęczonych czekał poczęstunek.

Nagrody – vouchery do kina otrzymały dzieci ze zwycięskich drużyn: Maciej Błoński, Zuzanna i Natalia Józefiak oraz Natalia i Wojciech Szustka, pozostali  pamiątkowe medale, które wręczył  wójt oraz dyrektorki szkoły Beata Golczewska i Renata Konarska. Grę zakończyło spotkanie przy obelisku poświęconym polskiemu pilotowi Franciszkowi Żwirce, gdzie zapalono znicz i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

/tekst i zdjęcia nadesłane/

Poprzedni artykułUchylał się od kary więzienia, wpadł z narkotykami
Następny artykułWielka Rapsodia Świdnicka dla fanów hip-hopu