Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Przedszkolaki z Pszenna świętowały Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki z Pszenna świętowały Dzień Pluszowego Misia

0

Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia? 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów. O Dniu Pluszowego Misia pamiętały przedszkolaki z Pszenna.

Z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Wszystkie przytulanki mają walory terapeutyczne i edukacyjne- ułatwiają wcielanie się w role, mogą stymulować kreatywność, poprawiać motorykę, wspierają rozwój emocjonalny, fizyczny i społeczny, pomagają rozwijać się i uczyć.

Przedszkole „Bajkowa Dolinka” z Pszenna postanowiło uczcić Święto Misia na terenie przyszkolnym wspólnymi zabawami, tańcem, wierszykami i piosenkami. W obchodach brały udział wszystkie grypy przedszkolaków, które z dumą prezentowały kolegom i koleżankom swoje przytulanki oraz specjalnie wykonane na tę okazję misiowe nakrycia głowy.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMuszkieterki damskie – sprawdź jakie kozaki będą modne tej zimy!
Następny artykułZataczając się, ciągnął dziecko. Pijany ojciec zatrzymany [VIDEO]