Strona główna Wydarzenia Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech – samodzielnie czy za pośrednictwem...

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech – samodzielnie czy za pośrednictwem agencji?

0

Osoby, które rozważają podjęcie pracy w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych mają do wyboru dwie opcje – samodzielne szukanie ofert zatrudnienia lub współpracę z agencją. Agencja opiekunek to profesjonalna firma pośrednicząca między niemieckimi pracodawcami a polskimi opiekunkami. Warto zdecydować się na jej usługi czy może bardziej opłaca się szukać pracy w opiece osób starszych na własną rękę?

Samodzielne poszukiwanie zatrudnienia – plusy i minusy
Za samodzielnym poszukiwaniem pracy w opiece osób starszych przemawia kilka korzyści. Decydując się na to rozwiązanie, przede wszystkim możemy samodzielnie znaleźć ciekawe oferty oraz osobiście negocjować warunki z niemieckimi pracodawcami. Do tego niezbędna jest jednak bardzo dobra znajomość języka niemieckiego oraz realiów aktualnie panujących w Niemczech, między innymi zagadnień prawnych. Dzięki temu mamy wpływ na to, jakiej pracy się podejmiemy oraz możemy uzyskać lepsze wynagrodzenie, zwłaszcza jeśli posiadamy duże doświadczenie, a opieka dotyczy wymagającej starszej osoby.

Samodzielne poszukiwanie pracy w Niemczech w opiece osób starszych wiąże się jednak z pewnymi trudnościami. Przede wszystkim przyszła opiekunka musi zupełnie samodzielnie i na własny koszt zorganizować wyjazd do miejsca pracy, zadbać o posiadanie niezbędnej dokumentacji w języku niemieckim oraz być w stanie dokładnie przeanalizować umowę sporządzoną w języku swojego pracodawcy. Na miejscu pracy będzie pozostawiona sama sobie i nie będzie mogła liczyć na wsparcie agencji, takie jak doradztwo pielęgniarki czy wsparcie językowe. Poszukiwanie pracy na własną rękę może być także niebezpieczne, gdyż bardzo łatwo jest paść ofiarą oszustów, nie uzyskać wynagrodzenia oraz spotkać się na miejscu z rzeczywistością zupełnie odmienną od tej wcześniej ustalonej z pracodawcą.

Współpraca z agencją opiekunek – najważniejsze korzyści
Agencja opiekunek to profesjonalna firma, które zajmuje się pośredniczeniem między zagranicznymi klientami a polskimi opiekunkami osób starszych. Współpracujące z nią opiekunki mogą liczyć na przedstawienie ofert pracy idealnie dostosowanych do ich doświadczenia, umiejętności oraz preferencji, a w efekcie szybkie znalezienie interesującej je pracy w Niemczech. Na tym jednak rola agencji się nie kończy! Profesjonalna agencja opiekunek wspiera bowiem swoje podopieczne także podczas pracy w Niemczech, oferując im całodobowe wsparcie koordynatora, telefoniczne dyżury pielęgniarek oraz pomoc w razie problemów z podopiecznym.

Profesjonalna agencja opiekunek zajmuje się także organizacją wyjazdów do Niemiec, a wszystkie współpracujące z nią opiekunki mogą skorzystać z bezpłatnych kursów języka niemieckiego, które pozwolą im lepiej przygotować się do pracy w domu niemieckojęzycznych seniorów. Opiekunki mogą także zdecydować o tym, czy wynagrodzenie będzie im wypłacane w złotówkach, czy euro oraz skorzystać z dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych w preferencyjnych cenach. Agencje opiekunek oferują w pełni legalne zatrudnienie i terminowe wypłaty wynagrodzeń, co pozytywnie wpływa na komfort wykonywania obowiązków zawodowych przez współpracujące z nimi opiekunki. Dzięki temu osoba korzystająca z usług agencji nigdy nie jest pozostawiona sama sobie i może liczyć na profesjonalną pomoc.

Partnerem artykułu jest agencja opiekunek www.aterima-med.pl – zatrudniająca do pracy w Niemczech w opiece osób starszych.

/Reklama/

Poprzedni artykułChcesz iść na emeryturę, a twoja firma już nie istnieje? Gdzie szukać dokumentów?
Następny artykułOdkręcaj, nie wyrzucaj! Trwa zbiórka nakrętek dla Mai i Emilki