Strona główna Sport Piłka nożna Porażka lidera i spadek w ligowej tabeli

Porażka lidera i spadek w ligowej tabeli

0

W meczu na szczycie 14. kolejki grupy zachodniej piłkarskiej IV ligi, AKS Strzegom uległ na swoim terenie Apisowi Jędrzychowice. Strata punktów miała swoje konsekwencje, drużyna z miasta granitu utraciła pozycję lidera rozgrywek. Swój mecz przegrał również beniaminek IV ligi – LKS Bystrzyca Górna.

Mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco. W ostatnich latach pojedynki obu drużyn były w większości bardzo zacięte i trudno wskazać było faworyta. Na murawie spotkali się w końcu strzegomski lider i trzeci w stawce Apis Jędrzychowice. Tym razem pojedynek padł łupem rywali, którzy już w 8. minucie za sprawą Kamila Kurianowicza zdołali wyjść na prowadzenie. Miejscowi otrząsnęli się dość szybko. W 21. minucie dobrze akcję AKS-u wykończył Dmytro Shevchenko i było 1:1. Decydujące trafienie padło chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony. Trzy punkty drużynie z Jędrzychowic zapewnił Karol Hodowany. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie i AKS Strzegom uległ na swoim terenie 1:2. Na czoło tabeli wskoczył Chrobry II Głogów. Rezerwy pierwszoligowca mają jednak tylko punkt przewagi nad trójką zespołów – Apisem Jędrzychowice, AKS-em Strzegom i Karkonoszami Jelenia Góra.

AKS Strzegom – Apis Jędrzychowice 1:2 (1:1)

AKS: Jaroszewski, Zieliński, Durajczyk, Bogacz (80′ Młodziński), Krzymiński, Cukier, Shevchenko, Rytko, Morawski, Sadowski, Migalski.

Dwunastą porażkę w tym sezonie zanotowali niestety piłkarze LKS-u Bystrzyca Górna. Beniaminek ligi przegrał niezwykle ważny bój dla układu dolnych rejonów tabeli. Podopieczni Jerzego Żadło ulegli na wyjeździe 0:1 Wiwie Goszcz. Jedyny gol padł w 34. minucie, a do bystrzyckiej siatki trafił Tomasz Sitek. Wydawało się, że po przerwie LKS będzie w stanie doprowadzić do wyrównania. Przez 40 minut grał z przewagą jednego zawodnika po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Mateusza Żaka. Gospodarze dowieźli jednak trzy punkty do końcowego gwizdka arbitra, odskakując naszej drużynie już na 10 punktów. LKS Bystrzyca Górna wciąż jest ostatni mając w swoim dorobku 2 wygrane i 12 przegranych. W następnej serii spotkań LKS zagra na własnym terenie z Unią Bardo.

Wiwa Goszcz – LKS Bystrzyca Górna 1:0 (1:0)

LKS: Szczepaniuk, Klemiński, Szewczyk, Bezegłów (66′ Trzyna), Mazanka, Grandys, Klag, Ryś, M. Somala, Ł. Somala, Żygadło (78′ Niedziałkowski).