W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 85 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby. Szeregi dolnośląskiej policji zasiliło w tym roku łącznie 309 funkcjonariuszy.
– Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy. 14 listopada 2019 roku słowa roty ślubowania wypowiedziało 85 policjantów, w tym 25 policjantek. Uroczysta ceremonia odbyła się o godzinie 13 w Domu Klubowym „Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od początku br. w szeregi dolnośląskiej policji wstąpiło łącznie 309 funkcjonariuszy – mówi Kamil Rynkiewicz z KWP Wrocław. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.
– Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować – przypomina Rynkiewicz.
/KWP Wrocław, opr. mn/

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-238x178.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-238x178.jpeg)
![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)



