Strona główna 112 Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

0

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 85 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby. Szeregi dolnośląskiej policji zasiliło w tym roku łącznie 309 funkcjonariuszy.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy. 14 listopada 2019 roku słowa roty ślubowania wypowiedziało 85 policjantów, w tym 25 policjantek. Uroczysta ceremonia odbyła się o godzinie 13 w Domu Klubowym „Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od początku br. w szeregi dolnośląskiej policji wstąpiło łącznie 309 funkcjonariuszy – mówi Kamil Rynkiewicz z KWP Wrocław. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować – przypomina Rynkiewicz.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Pl. Grunwaldzki
Następny artykułZdobi ją mural, szpeci zaniedbany skwer. Będą zmiany przy Spółdzielczej?