Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowe oświetlenie w gminie Świdnica

Nowe oświetlenie w gminie Świdnica

0

Każdego roku na terenie gminy Świdnica sukcesywnie realizowane są prace związane z rozbudową oświetlenia drogowego. Na początku tego roku w 10 sołectwach stanęło 700 nowych lamp. Teraz zainstalowano kolejnych kilkadziesiąt punktów świetlnych w następnych 5 sołectwach.

Nowe lampy pojawiły się w Witoszowie Górnym, Słotwinie, Jagodniku, Bojanicach i Lutomi Górnej. – Łącznie wykonanych zostało 40 punktów oświetleniowych, zainstalowanych na słupach betonowych i aluminiowych wraz z liniami zasilającymi. Mając na uwadze ograniczania zużycia energii elektrycznej, obwody oświetleniowe wyposażone zostały w energooszczędne oprawy ze źródłami światła wykonanymi w technologii LED. Łączna wartość inwestycji wyniosła 230 tys. zł. Środki w całości pochodzą z budżetu gminy Świdnica – tłumaczy Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy.

To już druga w tym roku, tak duża realizacja zadania związana z wymianą i budową oświetlenia ulicznego. Poprzednie prace obejmujące 700 lamp zostały zrealizowane za ponad 725 tys. zł, przy dofinansowaniu ze środków unijnych na poziomie 85%.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZamknięta na balkonie przez wnuczkę, zagubiony bezdomny. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułPonad 150-letni kasztanowiec wycięty. Jego miejsce może zająć inne drzewo [FOTO/VIDEO]