Strona główna Sport Piłka nożna Liderzy wygrywali, tabela bez zmian…

Liderzy wygrywali, tabela bez zmian…

0

Cztery czołowe drużyny grupy zachodniej piłkarskiej IV ligi solidarnie dopisały do swoich dorobków pełne pule punktów. W tej grupie znaleźli się zatem zawodnicy AKS-u Strzegom, którzy wciąż plasują się w ścisłej czołówce tabeli.

Na półmetku sezonu tabelę otwierają rezerwy Chrobrego Głogów, które o punkt wyprzedzają trzy zespoły – Apis Jędrzychowice, AKS Strzegom i Karkonosze Jelenia Góra. Strzegomianie dowodzeni przez trenera Roberta Bubnowicza pokonali na wyjeździe 2:1 Prochowiczankę Prochowice. Rezultat meczu ustalony został do przerwy. Goście prowadzili już 2:0 po trafieniach Damiana Bogacza, lecz w 42. minucie rywale „złapali kontakt” za sprawą Rafała Szumańskiego. W drugiej odsłonie miejscowi starali się o doprowadzenie do remisu, ale faworyt nie dał sobie wydrzeć wygranej. Ostatecznie skończyło się wynikiem 2:1 i komplet punktów odjechał do miasta granitu. To jedenaste zwycięstwo AKS-u w tym sezonie, który w swoim dorobku ma jeszcze remis i trzy przegrane. W najbliższy weekend awansem rozegrana zostanie jeszcze jedna kolejka z rundy wiosennej. Strzegomianie w sobotę, 23 listopada podejmą na swoim boisku Gryfa Gryfów Śląskie (godz. 13.30).

Prochowiczanka Prochowice – AKS Strzegom 1:2 (1:2)

AKS: Jaroszewski, Zieliński, Stanuszek, Rytko, Cukier (77′ Borowiec), Shevchenko, Morawski, Bogacz (90′ Durajczyk), Krzymiński, Sadowski, Migalski (52′ Młodziński).