Strona główna Temat dnia Jak ubrać się na pogrzeb?

Jak ubrać się na pogrzeb?

0

Wbrew pozorom, wybór godnego stroju na pogrzeb nie jest zadaniem łatwym i potrafi sprawić niemałą trudność wielu osobom. Sama kolorystyka to nie jedyny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Bardzo istotnym czynnikiem jest oczywiście pora roku. Równie istotne, co sam wybór ubrań, jest również dopilnowanie ich schludnego i nienagannego wyglądu. W jaki sposób ubrać się na pogrzeb by nie popełnić wstydliwego faux pas?

Czy czerń to jedyny wybór?
W przypadku najbliższych członków rodziny, czerń to tak naprawdę jedyny, słuszny wybór, który symbolizuje pogrążenie w żałobie. Osoby niespokrewnione z osobą zmarłą nie muszą jednak koniecznie decydować się na czarny ubiór. Należy oczywiście unikać ciepłych i zbyt wesołych barw. Krążymy wokół stonowanych i chłodnych odcieni: ciemnego granatu, różnych odcieni szarości. Dopuszczalne są również białe akcenty. Mężczyzna w czarnym garniturze i z czarnym krawatem może zdecydować się na założenie białej koszuli.

Kobiety przed trudniejszym zadaniem
W przypadku mężczyzny sytuacja jest prosta. Dobrze sprawdzi się oficjalny garnitur. W porze letniej, gdy upał na dworze jest nie do zniesienia, mężczyzna może zrezygnować z marynarki i założyć czarną koszulę. Za wszelką cenę należy unikać dżinsów, które są zbyt swobodnym elementem ubioru. Lepszym wyborem są ciemne spodnie materiałowe w jednolitym odcieniu.

Kobiety w porze letniej najczęściej wybierają skromne i stonowane sukienki zasłaniające kolana. Nogi można zakryć czarnymi rajstopami. Dobrym rozwiązaniem jest również ciemna marynarka lub żakiet zestawione ze spódnicą. Kostki powinny być zasłonięte. Dopuszcza się buty na niewielkim obcasie z mocną zabudową stopy. Także w przypadku pań, biała bluzka lub koszula założona do dominującego, ciemnego koloru jest jak najbardziej dopuszczalna.  Często można takie ubranie kupić w sklepie należącym do Zakładu Pogrzebowego. Na stronie internetowej można wybrać: www.zadora24.pl. Również inne sieci handlowe posiadają kolekcje adekwatne do pogrzebu.

Schludny i czysty wygląd to podstawa
Elegancki i poważny wygląd adekwatny do okoliczności to nie tylko właściwy dobór stroju, ale również jego odpowiednie przygotowanie. Ubrania powinny zostać perfekcyjne wyprasowane. Należy dokładnie oczyścić i wypastować buty. Niektórzy krytykują pastowanie na wysoki połysk i doradzają wybór matowej pasty. Tutaj wiele zależy od samych butów. Do ubioru wykorzystujemy jedynie stonowane dodatki: skromną torebkę, bransoletkę, zegarek. W porze letniej możemy również założyć okulary przeciwsłoneczne koniecznie w ciemnym odcieniu i prostym wyglądzie.

Pora roku ma znaczenie
O odpowiedni wygląd znacznie łatwiej zadbać w porze letniej, ponieważ wystarczy sięgnąć po ubrania wykonane z lekkich i przewiewnych materiałów. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku ciemnych ubrań. Problemy zaczynają się w zimie, gdy potrzebne jest również eleganckie i bardziej formalne nakrycie wierzchnie. Tymczasem, nie w każdej szafie znajdzie się ciemny płaszcz czy czarna kurtka, z którą można połączyć garnitur. Jedno jest pewne, w zimie dobieramy strój, który zapewni nam ciepło i komfort. Szczególnie, że w trakcie ceremonii nie trudno o przeziębienie organizmu.

/Reklama/

Poprzedni artykułPierwszy charytatywny sklep w Świdnicy
Następny artykułOto młodzi mistrzowie pierwszej pomocy! [FOTO]