Strona główna Kultura Festiwal filmowy w Świdnicy. Zwycięzcy wyłonieni

Festiwal filmowy w Świdnicy. Zwycięzcy wyłonieni

0

Znani są zwycięzcy trzech konkursów, organizowanych w ramach Festiwalu Filmowego Spektrum w Świdnicy. W konkursie głównym o statuetkę rywalizowało 10 najgłośniejszych filmów sezonu. Zwyciężył film „Boże Ciało” Jana Komasy.

W ramach połączonego ze Spektrum festiwalu „Okiem Młodych rozstrzygnięte zostały trzy konkursy.

Konkurs amatorski:

Podwójnym zwycięzcą tegorocznego Konkursu Amatorskiego został film „Niepowstrzymana” w reżyserii Saleha Kashefiego, który otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę Młodzieżowej Rady Miasta.

Wyróżnienia powędrowały do „Sagrado” w reżyserii Bruna Raciti oraz „iRony” w reżyserii Radheya Jegathevana.

Konkurs dokument:

Nagroda Główna – 5000 PLN dla filmu „Nie masz dystansu” w reżyserii Kariny Paciorkowskiej

Wyróżnienie Specjalne – Voucher od Centrum Technologii Audiowizualnych na produkcję filmu w wysokości 15 000 PLN dla filmu „Skowyt” w reżyserii Parsy Bozorganiego

„Kinematografek” – nagroda przyznawana przez Jury osadzonych na oddziale więziennym dla filmu „Synti, Synti” w reżyserii Marion Jhoaner

Nagroda Publiczności Okiem Młodych dla filmu „19.91” w reżyserii Emilii Śniegoskiej.

Konkurs fabuła:

Nagroda Główna – 5000 PLN dla filmu „Kultura” w reż. Ernsta De Geera

Wyróżnienie Specjalne – Voucher od Centrum Technologii Audiowizualnych na produkcję filmu w wysokości 25 000 PLN dla filmu „Intymne wyznania Sary”

„Niepełny kadr” – nagroda specjalna od osób z niepełnosprawnościami z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie dla filmu „Chłopiec, którego zjedzono” w reż. Sebastiana Lagerkvista.

Festiwal po raz piąty zorganizowali Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa. Pełne koszty festiwalu będą znane po jego zakończeniu. – W budżecie ośrodka kultury na to wydarzenie mamy 150.000 zł (połączone Spektrum i Okiem Młodych) oraz pozyskane 23.000 zł z MKiDN – poinformowała Anna Rudnicka , dyrektorka ŚOK-u.

/informacje organizatora, opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPo raz trzeci sięgnęli po tytuł mistrzów Europy!
Następny artykułNarodowe Święto Niepodległości w Świdnicy. Sprawdź program obchodów