Strona główna Wydarzenia Strzegom Bal Niepodległości w Morawie

Bal Niepodległości w Morawie [FOTO]

0

W radosnej atmosferze 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili uczestnicy balu w pałacu w Morawie.

Nawiązując do polskiej tradycji, pięknej tradycji organizowania wyjątkowych balów z okazji ważnych świąt państwowych, spotkaliśmy się w Morawie, miejscu, w którym realizowany jest projekt, by cieszyć się wspólnie i świętować obchody Dnia Niepodległości. Pałac w Morawie to miejsce wyjątkowe, ze względu osobę  Melitty Salai, symbolu pojednania, porozumienia i współpracy ponadnarodowej i międzypokoleniowej oraz ze względu na misję fundacji – opisuje Alicja Przepiórska, autorka i koordynatorka projektu.

0 80 zgromadzonych seniorów, uczestników projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” radowało się z bycia razem, z możliwości spotkania, zabawy, tańca, rozmowy. Przenieśliśmy się w lata 20, lata 30., czas kiedy po latach niewoli znów można było się cieszyć a powód był najznakomitszy – Wolność. Na pamiątkę roku 1918 każdy udekorowaliśmy nasze stroje biało-czerwonymi kotylionami. 11.11 to także czas świętego Marcina, który czynił dobro, pochylał się nad potrzebującymi, był też to dobry czas żeby podziękować za zaangażowanie i ich serce Wolontariuszom projektu ” Moja i twoja historia -ocalić od zapomnienia” – dodaje koordynatorka. – Na stole królowała gęsina, na parkiecie twist a w sercach radość i poczucie wspólnoty. Można powiedzieć, że byliśmy w raju, bo właśnie zespół Raj czuwał nad oprawą muzyczną. Mamy zamiar spotykać się i świętować uroczyście odzyskanie niepodległości co roku. Nasz pierwszy bal na długo pozostanie w sercach i pamięci seniorów, którzy w ten wieczór byli znakomitymi gośćmi Pałacu w Morawie.

Bal został zorganizowany w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Zdjęcia: Jacek Ślaziński, Alicja Przepiórska

Poprzedni artykułŻebracy na cmentarzu i kwietnikowy wandal. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułPolska i ukraińska kuchnia w nowoczesnej odsłonie. Uczniowie stworzyli książkę