Strona główna Wydarzenia Świdnica “Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Już dzisiaj manifestacja przeciwko dzieleniu społeczeństwa

“Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Już dzisiaj manifestacja przeciwko dzieleniu społeczeństwa

11

Obecna polityka ogranicza się do ciągłej negacji i wytykania błędów. Potrzeba nam, by wszystkie strony usłyszały wzajemne argumenty, zamiast dalej tworzyć podziały w naszym kraju – twierdzi świdniczanka, Danuta Bessert. Z własnej inicjatywy postanowiła zorganizować manifestację przeciwko językowi, którym posługują się polityczne elity. Do udziału w proteście, który odbędzie się 8 października na świdnickim Rynku, zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Chciałabym, abyśmy przypomnieli, że każdy człowiek zasługuje na szacunek niezależnie od swojej pozycji społecznej, każdy człowiek ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Spierajmy się na argumenty, a nie używajmy argumentu siły dla udowodnienia swojej racji – apeluje pomysłodawczyni manifestacji. Jak zaznacza, jej pomysł nie był inspirowany przez żadne ugrupowanie, a wynika on jedynie z troski o przyszłe pokolenia.

Przyjdźmy i powiedzmy głośno: chcemy Polski wolnej, gdzie obywatele mogą czuć się bezpiecznie, gdzie rządy sprawują ludzie prawi i przygotowani merytorycznie do ich sprawowania. Chcemy Polski otwartej na współpracę z innymi krajami, a szczególnie z Unią Europejską. Chcemy Polski, gdzie przedsiębiorcy nie traktuje się jak złodzieja i gdzie każdy potrzebujący będzie mógł liczyć na pomoc odpowiednich służb i instytucji państwa – wylicza. Podkreśla też rolę społecznego zaangażowania i udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Zróbmy wszystko, aby przekonać nasze dzieci i wnuki, że los naszego kraju leży nam na sercu, że należy czuć się obywatelem i nie być obojętnym na sprawy publiczne. Oni, młodzi ludzie, młodzi obywatele powinni poczuć, jak ważne jest, by 13 października wszyscy poszli do urn i dokonali wyboru. Pokolenie nas, starszaków, powoli odchodzi. To oni, młodzi będą ponosić konsekwencje wyboru, jakiego dokonamy w niedzielę 13 października – zaznacza świdniczanka.

Jako członkini Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy swój apel i zaproszenie do wspólnego manifestowania skierowała w pierwszej kolejności do seniorów. Trafił on do świdnickich klubów seniora i Dziennego Domu Senior-Wigor. Do udziału w planowanym proteście zaprasza jednak wszystkich chętnych.  – Wspólnie zamanifestujmy w celu wyrażenia niezgody na tworzenie tak drastycznych podziałów w naszym społeczeństwie. Chciałabym, abyśmy powiedzieli głośno “non possumus” dla dzielenia społeczeństwa na lepszy i gorszy sort, na tych, którzy stali tam, gdzie ZOMO, i na „patriotów”, na elity i pospólstwo, na kościółkowych i LGBT, itd. – dodaje Bessert.

Manifestacja odbędzie się 8 października o godzinie 16.00 w świdnickim Rynku, obok wejścia do teatru.

/mn/