Strona główna Wydarzenia Świdnica Zbliża się Kongres Turystyki Polskiej i jarmark wyrobów tradycyjnych

Zbliża się Kongres Turystyki Polskiej i jarmark wyrobów tradycyjnych

0

Przez dwa dni przedstawiciele branży turystycznej, świata nauki i samorządowcy będą obradować w Świdnicy. Okazja ku temu będzie konferencja Kongresu Turystyki Polskiej „Turystyka w czasach experience economy. Przedsiębiorstwo, samorząd, nauka”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Jarmark Wyrobów Tradycyjnych.

W tym roku spotkanie osób zainteresowanych rozwojem turystyki, przedsiębiorstw i regionów, w trakcie którego dojdzie do wymiany wiedzy, doświadczeń przedstawicieli świata biznesu, nauki, samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych potrwa dwa dni i odbędzie się 16 i 17 października. Tradycyjnie zaplanowano sesje plenarne, warsztatowe oraz panele dyskusyjne. Poświęcone one będą turystyce jako gospodarce doświadczeń w ujęciu społecznym, marketingowym, organizacyjnym, ekonomicznym i procesowym – wyliczają organizatorzy.

Podczas konferencji wręczone zostaną również nagrody ogólnopolskiego czasopisma „Forum Biznesu”: Gmina Przyjazna Turystyce oraz Najlepszy Produkt Turystyczny i Usługa Turystyczna Roku 2019.

Tradycyjnie także na świdnickim Rynku 16 i 17 października w godzinach od 10.00 do 18.00 odbędzie się Jarmark Wyrobów Tradycyjnych. W ubiegłym roku w centrum miasta można było podziwiać wyroby i usługi wystawców z różnych zakątków Dolnego Śląska – pochodzące od regionalnych producentów miody, pieczywo, syropy i wędliny, a do tego drewniane rękodzieło, piękne bombki, czy nawet miniaturową makietę kolejową.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzostwa Świata WKA zakończone [FOTO]
Następny artykułSiatkarskie derby dla Chełmca