Strona główna Temat dnia Wielka naukowa przygoda dla dzieci rusza w Świdnicy!

Wielka naukowa przygoda dla dzieci rusza w Świdnicy!

0

Skąd biorą się kolory? Dlaczego wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat? Te i wiele innych ciekawostek najmłodsi wkrótce poznają w Świdnicy. Ruszyły zapisy na semestr zimowy na wyjątkowe zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. Naukowa zabawa przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Czym jest Unikids?
To naukowa zabawa w studiowanie. Przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, które chcą dowiedzieć się m.in.: Dlaczego wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Czy to magia czy fizyka? Skąd biorą się kolory?

Jak przebiegają zajęcia?
W każdym semestrze odbywają się trzy wykłady naukowe oraz impreza, na którą zapraszamy całe rodziny naszych studentów. W semestrze zimowym są to andrzejki połączone z pokazem chemicznym a w semestrze letnim rodzinny piknik naukowy.

Wykłady odbywają się w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, są to godzinne interaktywne pokazy naukowe. Podczas wykładu studenci pozostają na auli pod opieką organizatorów, a rodziców zapraszamy na kawę i herbatę.

W najbliższym semestrze przygotowaliśmy następujące wykłady: – „Czy dinozaury mogły żuć gumę?” czyli szybki przegląd uzębienia u dinozaurów; – „Upiorny Uniwersytet”  czyli rodzinna zabawa andrzejkowa połączona z pokazem naukowym z chemii, – „Niech zabrzmi muzyka” czyli co ma wspólnego muzyka z fizyką, wykład zakończymy wspólnym odegraniem kolęd na bum bum rurkach, – „Przebojowa Lista Wynalazków” czyli 10 wybranych wynalazków, dzięki którym żyje nam się wygodniej, bezpieczniej i weselej.

W dniu wykładów dla chętnych dzieci odbywają się warsztaty z rożnych dziedzin nauki, mi.in.: chemii, fizyki, archeologii, biologii. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych – młodszej i starszej, trwają godzinę. Dodatkowo organizujemy warsztaty z druku 3D i robotyki.

Zapisując się na Uniwersytet Dziecięcy Unikids, mali studenci otrzymują wyprawkę – identyfikator, koszulkę oraz indeks, do którego zbierają potwierdzenia udziału w zajęciach.

Prowadzący zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym Unikids to naukowcy, doktoranci, studenci i pasjonaci w swoich dziedzinach. Zajęcia są starannie dobierane, a ich forma przekazu dostosowana do wieku dzieci.

Jak zapisać dziecko na Unikids?
Aby zapisać dziecko do Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy, należy:

  1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się  na stronie www.unikids.pl/swidnica.
  2. Uiścić opłatę za semestr w kwocie 120 zł + 25 zł jednorazowej opłaty za wyprawkę.

Opłata obejmuje udział we wszystkich wykładach i imprezach rodzinnych organizowanych w semestrze zimowym. Udział w warsztatach jest dodatkowo płatny.

Kontakt
Szczegółowe informacje dotyczące UNIKIDS Świdnica można znaleźć na stronie www.unikids.pl/swidnica a także na oficjalnym profilu na facebooku https://www.facebook.com/uniwersytetdzieciecyswidnica/

Bezpośredni kontakt do koordynatorów:
mail: [email protected]
Anna Sobczyk – tel. 609 659 627

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWynik PiS wyższy niż w sondażach. Są dane z blisko 72% komisji wyborczych
Następny artykułŻeński szczypiorniak znów w Świdnicy! Na start wygrana z Wolsztyniakiem [FOTO]