Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczniowie „Hotelarki” na podium ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie „Hotelarki” na podium ogólnopolskiego konkursu

0

Kacper Mikosz i Daria Pietruszewska z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy zajęli trzecie miejsce w VI Ogólnopolskim konkursie „Literacka kuchnia”, który odbył się 29 października w Gdańsku. W konkursie rywalizowali ze sobą uczniowie z 15 szkół z Polski, a zadaniem było przygotowanie zakąski i deseru inspirowanego twórczością klasyków i pisarzy współczesnych.

Uczestników oceniało 31-osobowe jury podzielone na sekcje: degustacyjną, techniczną, literacką i design.  Uczniowie ZSHT zdobyli 3 miejsce w kategorii deser. Doceniła ich również dodatkowo Akademia Czekolady z Łodzi. Kacper i Daria wykonali makaroniki z kremem cytrynowym i malinowym na bazie ganache z białej i mlecznej czekolady. Inspiracją był utwór Sarah Addison Allen, Magiczny Ogród.

Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Ewa Rudownik i Emilia Młynarczuk oraz polonistka – Aneta Sośnicka.

Konkursowi zorganizowanemu przez ZSGH w Gdańsku honorowo patronowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej w Polsce Maciej Dobrzyniecki oraz Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich pan Krzysztof Szulborski.

/ZSHT, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnickie cmentarze [FOTO]
Następny artykułO zwycięstwie przesądziły ostatnie sekundy…