Strona główna Wydarzenia Świdnica Tanecznym krokiem o profilaktyce raka piersi

Tanecznym krokiem o profilaktyce raka piersi

0

Różowe usta, spódnica i do tego koszulka z napisem bosko tańczę. Taka oficjalna „stylówka” będzie obowiązywać podczas „Dance, pink, breast” – energetycznego wydarzenia jakie ma na celu promocję profilaktyki raka piersi. – Zatańcz z nami i podziel się różową energią z innymi kobietami, które tego potrzebują! Tym wspaniałym gestem, wspólnym tańcem, łączymy się ze wszystkimi kobietami, które chorują na raka piersi. Czas nie jest przypadkowy, bo październik jest światowym miesiącem różowej wstążki i to właśnie teraz o profilaktyce raka piersi mówi się na całym świecie więcej niż zwykle – zachęcają organizatorzy.

21 października w świdnickim Klubie Bolko odbędzie się edukacyjne spotkanie w nietypowej, bo tanecznej konwencji. Impreza jest kontynuacją Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si, który co roku od 5 lat odbywa się w Świdnicy. Tym razem jednak inicjatorka wydarzeń, Marzena Michalec, postanowiła zachęcić panie do wspólnego zatańczenia pod wodzą wspaniałych instruktor zumby i dancehall. Wśród nich między inny Ewa Zapolny, społeczniczka, organizatorka największego w regionie maratonu Zumba Love w Strzegomiu.

Nasze wspólne tańczenie będzie wyrazem wsparcia, a energia jaka się z niego wyzwoli pójdzie w świat! Chcemy w ten sposób okazać naszą solidarność dla kobiet, które najbardziej tego potrzebują czyli takich , które obecnie chorują na raka piersi. A jest ich w Polsce co roku około 17 000, a ponad 5 000 z nich umiera – podkreśla Marzena Michalec.

W programie nie zabraknie także edukacji wprost od doświadczonej doktor Ewy Kilar, ordynator oddziału onkologii klinicznej i chemioterapii świdnickiego szpitala Latawiec, która wytłumaczy, czy styl życia ma związek z chorowaniem na raka. O swojej historii z rakiem piersi opowie także Kasia Boodie, która zachorowała będąc w ciąży. Trafiła pod opiekę fundacji Rak’and’Roll, która wspiera kobiety chorujące na raka w ciąży, nazywając je Boskimi Matkami i otaczając opieką także tą lekarską.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 21 października 2019 roku i rozpocznie się o godzinie 17.30. Obowiązują zapisy – swój udział można zgłosić na stronie organizatorów.

/Fundacja w Biegu, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Westerplatte
Następny artykułŚwidniccy piłkarze walczą z beniaminkiem ligi [RELACJA LIVE]