Strona główna Sport Piłka nożna Szlagierowy bój dla AKS-u Strzegom. Wracają na fotel lidera

Szlagierowy bój dla AKS-u Strzegom. Wracają na fotel lidera

0

W absolutnym hicie 12. kolejki grupy zachodniej piłkarskiej IV ligi, AKS Strzegom pewnie pokonał na swoim terenie rezerwy Chrobrego Głogów. Podopieczni Roberta Bubnowicza zwyciężyli 5:2 i wykorzystując potknięcie Apisu Jędrzychowice wskoczyli z powrotem na pozycję liderów tabeli.

Zarówno Strzegom, jaki i Głogów oraz Jędrzychowice mają w swoim dorobku po 28 punktów. Nie można zapominać również o czwartych Karkonoszach Jelenia Góra, które tracą do liderów jedynie 3 „oczka”. Spotkanie z Chrobrym rozpoczęło się po myśli gości. Głogowianie objęli prowadzenie w 10. minucie za sprawą Przemysława Siudaka. Piłkarze AKS-u odpowiedzieli przed przerwą jeszcze trzykrotnie. Dwa gole strzelił Damian Migalski, a tuż przed przerwą drogę do siatki znalazł Damian Bogacz i było 3:1. W drugiej połowie golkipera rywali pokonali Marcin Morawski oraz Kamil Młodziński i było w zasadzie po meczu. Rezultat pojedynku na 5:2 dla miejscowych ustalił zawodnik Chrobrego Dominik Piła. Warto odnotować, że 18-latek trafił do Głogowa z Polonii-Stali Świdnica i zdołał zaliczyć już kilka występów w rozgrywkach I ligi. W kolejnym meczu strzegomianie zagrają na wyjeździe z siódmą w tabeli Odrą Ścinawa.

AKS Strzegom – Chrobry II Głogów 5:2 (3:1)

AKS: Jaroszewski, Zieliński, Durajczyk, Bogacz, Cukier (70′ Borowiec), Morawski, Rytko, Shevchenko (56′ Młodziński), Krzymiński, Migalski (86′ Stanuszek), Sadowski (80′ Piątek).