Strona główna Kultura Symfoniczne organy Kościoła Pokoju. Cykl koncertów

Symfoniczne organy Kościoła Pokoju. Cykl koncertów

0

Tajemnicze, majestatyczne, o potężnym brzmieniu blisko 4 tysięcy piszczałek… Największe organy w regionie zabrzmią ponownie już tej jesieni!


Znajdujące się w Kościele Pokoju symfoniczne organy firmy Schlag und Söhne z 1909 roku stanowią bezcenny zabytek. Wyróżniają się spośród innych instrumentów w regionie przede wszystkim wielkością – posiadają aż 62 głosy! Od 110 lat stale przyciągają wybitnych organistów z całego świata, ponieważ świdnicka XIX – wieczna wytwórnia organów Schlag znana jest w wielu krajach. Możliwości tej niezwykłej maszyny ukaże program cyklu „Symfoniczne Organy Kościoła Pokoju”. Koncerty organizowane przez Fundację Dobrej Muzyki odbywać się będą w dniach: 4.10., 11.10. oraz 25.10.2019 roku w Kościele Pokoju w Świdnicy o godz. 18:30. Wstęp wolny!

Podczas dwóch recitali i duetu usłyszymy organową muzykę symfoniczną (XIX i XX – wieczna) oraz transkrypcje organowe literatury instrumentalnej i muzykę filmową oraz improwizacje. Cały cykl poprzedzi koncert kameralny, organizowany we współpracy z Dolnośląskim Towarzystwem im. F. Chopina we Wrocławiu w ramach Festiwalu “Chopin bez granic”.

/Informacja organizatora/