Strona główna Wydarzenia Żarów Święto Dyni w Wierzbnej już dzisiaj!

Święto Dyni w Wierzbnej już dzisiaj!

0

12 października o 14.00 rozpoczęło się najbardziej kolorowe święto w  gminie Żarów. Na czwartym Święcie Dyni im. Mikołaja Nowosada zagoszczą smaki, zapachy i barwy jesieni.

Będzie pomarańczowo, będzie ekologicznie, będzie pachnąco – zapewniają organizatorzy. Dorośli będą delektować się dyniowymi smakołykami w towarzystwie zespołu „Krukowianie”. Najmłodsi pod okiem animatorów będą uczestniczyć w ekologicznych warsztatach.
Wśród licznych atrakcji organizatorzy przewidzieli oczywiście konkursy z królową tego dnia – Dynią w roli głównej.  W konkursie na najcięższą dynię, na „niezły” pasztet z dyni, pomarańczowe przebranie czy na najciekawszą rzeźbę na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody a wśród nich min. piekarnik i zmywarka.

4. edycja pomarańczowego święta startuje 12 października o 14.00 przy ulicy Leśniej w Wierzbnej. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą w dniu imprezy do godziny 15:00. Laureatów konkursów poznamy około godziny 17:30.

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Żarowa, Leszek Michalak, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, radna Zuzanna Urbanik, sołtys, rada sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie DR Wierzbna, Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbna.

/informacja organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułO podtrzymanie zwycięskiej serii i zachowanie pozycji lidera! [BĘDZIE RELACJA LIVE]
Następny artykułPrezentujemy świdnickie siatkarki. Na pierwszy ogień drużyna młodziczek! [FOTO]