Strona główna Sport Strzegomski półmaraton już 12 października

Strzegomski półmaraton już 12 października

0

W sobotę, 12 października br. w Strzegomiu odbędzie się 2. ARYZTA Półmaraton (dystans 21,0975 km) i bieg dodatkowy „Bieg Piekarza” (dystans ok. 11,5 km).

Start biegu nastąpi o godz. 11:00. Atestowana trasa prowadzi po jednej pętli w całości po nawierzchni asfaltowej. Trasa oznakowana będzie co 1 km, zabezpieczona, z ograniczonym ruchem pojazdów. Na trasie będą znajdowały się trzy punkty odświeżania i odżywiania. Start biegu zlokalizowany będzie w Rynku Strzegomia, zaś meta na ul. Krótkiej (Park Strzegomskie Planty). W ramach półmaratonu odbędzie się również „Bieg Ciasteczkowy” dla dzieci i młodzieży.

Organizatorami i współorganizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Strzegomiu, Amatorski Klub Sportowy Strzegom, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o., Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka”, ARYZTA Polska Sp. z o. o. oraz Fundacja Ronalda McDonalda.

Zwycięzcą premierowej edycji strzegomskiego półmaratonu został Ukrainiec Bogdan Semenowycz, który wyprzedził Marokańczyka Abderrahima Elasriego i Polaka Emila Dobrowolskiego.

 

Trasa półmaratonu: Rynek w Strzegomiu – Żółkiewka Wiatrak – Kostrza – Godzieszówek – Roztoka – Jugowa – Tomkowice – Strzegom (meta w parku miejskim w pobliżu pomnika Księżnej Anny).

Więcej informacji:

https://aryzta-polmaraton.strzegom.pl/

Poprzedni artykułBezpieczniejsze przejścia dla pieszych w Świebodzicach
Następny artykułKupon rabatowy dźwignią handlu