Strona główna Sport Siatkówka Siatkarskie derby dla Chełmca

Siatkarskie derby dla Chełmca

0

Drugiej porażki w tym sezonie doznały zawodniczki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Nasza młodziutka biało-zielona drużyna ugrała co prawda pierwszego w tym sezonie seta, ale musiała ostatecznie uznać wyższość grających u siebie zawodniczek Chełmca Wodociągi Wałbrzych.

Siatkarki Polonii przystępowały do meczu po domowej porażce 0:3 z Sokołem Radzionków. Dla wałbrzyszanek będących beniaminkiem II ligi był to pierwszy w tym sezonie występ o punkty. Podopieczne Marka Olczyka w pierwszej serii spotkań pauzowały. Gospodynie chciały dobrze wejść w sezon, a drużyna trenerki Magdaleny Sadowskiej wkroczyć na zwycięską ścieżkę po ostatniej przegranej. Stawka była spora, a do tego sam charakter derbów i fakt, że na parkiecie spotkało się wiele znanych sobie zawodniczek. Spora część siatkarek Chełmca w przeszłości przez wiele sezonów reprezentowała barwy Polonii.

Spotkanie mogło się podobać, a zawodniczki obu drużyn stworzyły ciekawe widowisko. Pierwsze dwa sety padły łupem wałbrzyszanek, które wygrały po 25:21. Wydawało się, że trzecia partia może być punktem zwrotnym tego pojedynku. Świdniczanki przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i zwyciężyły 25:14. W czwartej odsłonie znów górą były jednak miejscowe. Pewna wygrana 25:17 i zwycięstwo w całym meczu 3:1.

Kolejne spotkanie o II-ligowe punkty zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica rozegrają już w najbliższą sobotę, 19 października. O godz. 17.30 podejmiemy w hali na Zawiszowie zespół Energa MKS-u II Kalisz.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS Polonia Świdnica 3:1 (25:21, 25:21, 14:25, 25:17)

Polonia: Miezgiel, Bober, Kołodziejczak, Liwuś, Woźniak, Rut, Kania, Gałązka, Ryba, Januś.

Poprzedni artykułZbliża się Kongres Turystyki Polskiej i jarmark wyrobów tradycyjnych
Następny artykułKto do Sejmu? Kto do Senatu? Wyniki z całego okręgu wałbrzyskiego