Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Senior fotograf, senior informatyk

Senior fotograf, senior informatyk

0

Robienie zdjęć wydaje się banalnie proste, szczególnie w dobie aparatów cyfrowych. Wystarczy nacisnąć spust migawki i zdjęcia same się robią. Otóż nie. O tym, jak zrobić zdjęcie, aby było pamiątką ze świąt, ze spotkania z przyjaciółmi, z popołudnia z wnukiem, czy z wyjazdu nad morze rozmawiano w ramach warsztatów fotograficznych w Klubie ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej. To jednak nie koniec fachowych porad. Seniorzy skorzystali także z bezpłatnych zajęć  komputerowych.

W trakcie warsztatów fotograficznych klubowicze nie tylko zgłębili wiedzę dotyczącą obsługi aparatu fotograficznego, podstaw technicznych wykonywania zdjęć, ale uczyli się jak zrobić dobre zdjęcia, jak wgrywać je z aparatu fotograficznego czy smartfona na komputer. Uczyli się swobody w robieniu poprawnych zdjęć w różnych sytuacjach, a przede wszystkim w zorganizowanej sesji fotograficznej pozowali sobie nawzajem jako modelki i modele. Ich twarze uwiecznione na fotografiach będą ozdobą pomieszczeń klubowych – podkreśla Dorota Waliszak, kierownik GOPS.

W ramach warsztatów komputerowych przekazana została wiedza i umiejętności z zakresu korzystania z obsługi komputera. Spotkania służyły także do stworzenia możliwości swobodnej rozmowy, zadawania pytań oraz asertywnego proszenia o dodatkowe informacje.

Część seniorów uczy się korzystania z komputerów i smartfonów dzięki wnukom i dzieciom. Jeśli trudno się przełamać i podjąć decyzję o poznaniu nowoczesnego sprzętu, warto skorzystać z darmowych kursów oferowanych przez nasz nowy klub seniora – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Na klubowiczów dwa dni w tygodniu tj. wtorki i środy  w godzinach od 14.00 do 19.00 czekają regularne i ciekawe zajęcia: tj. siłownia pamięci, ćwiczenia fitness, warsztaty zdrowego gotowania i zdrowego stylu życiu, spotkania z dietetykiem, zajęcia ruchowo-rehabilitacyjne, wyjazdy na basen, spotkania z ratownikiem medycznym, czy z funkcjonariuszami policji, wycieczki po okolicy.

Klub ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej zaprasza na bezpłatne zajęcia dla seniorów.

W każdy wtorek w godz. 16.30-17.30 odbywa się PILATES/ ZUMBA GOLD.
W każdą środę w godz. 16.30-17.30 dla seniorów jest gimnastyka ogólnorozwojowa.

W każdy piątek w godz. 15.00-15.50 (od 11 października do końca grudnia br.) na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym planowane są zajęcia z AQUA AEROBIKU.

Dodatkowo w Klubie Seniora prowadzone są zajęcia edukacyjne, kulinarne i rekreacyjne. Zapisy prowadzone są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy przy ul. Głowackiego 4, tel. 74 852 30 67 wew. 120, lub w Klubie Seniora w Bystrzycy Dolnej nr 55, tel. 531 519 138.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułPrezentujemy świdnickie siatkarki. Na pierwszy ogień drużyna młodziczek! [FOTO]
Następny artykułKoncert Orkiestry Młodzieżowej „Michael Prätorius”