Strona główna 112 Policja ostrzega działkowców przed złodziejami

Policja ostrzega działkowców przed złodziejami

2

Świdniccy policjanci apelują do właścicieli ogródków rekreacyjnych i altanek działkowych o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru, a także o „sąsiedzką czujność”.

Okres jesienny sprzyja kradzieżom na działkach i ogródkach. Złodzieje bez skrupułów kradną pozostawione tam wartościowe rzeczy. – Przypominamy, że najważniejsze jest właściwe zabezpieczenie swojej własności, ponieważ to najlepiej uchroni przed ryzykiem stania się ofiarą przestępstwa. Policjanci w codziennej służbie podejmują działania mające na celu ograniczanie tych zjawisk, jednak najważniejsze jest zaangażowania samych działkowców w bezpieczeństwo swojego mienia – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Przekazuje przy tym apel do działkowców. – Dokonujcie częstych kontroli działek swoich i sąsiadów. Interesujcie się nieznanymi samochodami, które parkują w okolicy, zapisujcie ich numery rejestracyjne, a uwagi przekazujcie do najbliższej jednostki policji lub dzielnicowego. Zadbajcie o bezpieczeństwo waszego mienia pozostawionego w altanach, domkach letniskowych poprzez zakładanie solidnych zamków w drzwiach, montaż okiennic i wzmocnienie ościeżnic, jeśli mamy możliwość warto zamontować oświetlenie altanki na czujnik ruchu. Po pracy umieszczajcie narzędzia w zabezpieczonych schowkach – wylicza.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułSzila pilnie potrzebuje domu