Strona główna Wydarzenia Opiekunka osób starszych Niemcy. Po czym rozpoznać depresję u seniora i co...

Opiekunka osób starszych Niemcy. Po czym rozpoznać depresję u seniora i co ją wywołuje?

1

W Niemczech popularnym zawodem jest opiekunka dla osób starszych. Taką ofertą pracy często zainteresowane są osoby z Polski. Aby jednak znaleźć wiarygodną pracę powinniśmy skorzystać z oferty profesjonalnej firmy.

Jobs Pricura jest podmiotem, który zapewnia zarówno swoim klientom, jak i pracownikom najlepsze warunki stabilnej pracy.

Trudne zadanie pielęgniarki – depresja wśród seniorów
Seniorzy wymagają na ogół stałej opieki. Szczególnie trudne są przypadki, kiedy starsza osoba boryka się z problemem depresji. Jest to choroba bardzo popularna wśród osób starszych. Wiąże się ona z poczuciem upływu czasu, którego nie jesteśmy wstanie zatrzymać. Pacjent zdaje sobie sprawę, że niemalże z dnia na dzień, jego energia życiowa staje się mniejsza i przestaje radzić sobie w podstawowych czynnościach. Niemoc, brak sił pogłębia się i osoba zaczyna borykać się z problemem depresji.

Każdy senior wymaga innego postępowania, lecz podłoże choroby zawsze jest takie samo. Depresję możemy określić, jako zaburzenie afektywne, które cechuje się:

 • Lękami
 • Obniżeniem nastroju seniora
 • Zaburzeniami działań psychoaktywnych
 • Zaburzeniem rytmu funkcjonowania dnia

Pielęgniarka zatrudniająca się do pracy w Niemczech powinna zwrócić uwagę na objawy pacjenta, którym się opiekuje, ponieważ nieleczona depresja może doprowadzić nawet do podjęcia próby samobójczej.

Jak rozpoznać depresję u seniora?
Istnieje wiele sytuacji, które mogą sprawić, że senior popadnie w depresję. Wyróżniamy między innymi:

 • Brak dawnej sprawności, która została utracona po przebytej operacji, czy też chorobie, a co za tym idzie nieustanna potrzeba wsparcia;
 • Samotność, żałobę po śmierci np. współmałżonka, czy innych bliskich krewnych i znajomych;
 • Izolacja, oznaczająca brak kontaktów z innymi ludźmi;
 • Lęk przed chorobą, śmiercią;
 • Złość, która może wynikać z niemożliwością zatrzymania procesu starzenia się organizmu;
 • Złość, lęk związane ze zmianami starzejącego się organizmu.

Praca w charakterze opiekunki seniorów
Praca w charakterze opiekunki osób starszych jest często wymagająca, ale posiada też wiele zalet. Aby wykonywać ten rodzaj pracy powinniśmy wykazywać się wiedzą i doświadczeniem. Ważne są również szczególne predyspozycje do wykonywania tego zawodu.

Jobs Pricura to firma, która oferuje rzetelną pracę, jako opiekunka osób starszych – Niemcy. Oferuje zatrudnienie dla osób, których pragnieniem jest pomoc seniorom.

–  Firma zapewnia korzystne warunki zatrudnienia w charakterze opiekunki. Można liczyć też na wysokie zarobki, legalną umową, przyjazną atmosferę. To wszystko sprawia, że wiele osób, jako miejsce swojej pracy zarobkowej wybiera Niemcy. Opiekunki, które tutaj pracują, zawsze wypowiadają się pozytywnie – mówi przedstawiciel Jobs Pricura.

Co oferuje Jobs Pricura?
Szczegóły związane z pracą w charakterze opiekunki osób starszych w firmie Jobs Pricura są bardzo atrakcyjne. Praca jest legalna, a tym samym osoba zatrudniona ma odprowadzane składki na ubezpieczenie. Zapłata za wykonywaną pracę jest zgodna z prawem niemieckim. Za godziny ponad-liczbowe, pracę w okresie świątecznym pracownik otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie. Warto zaznaczyć, że jeżeli pracownik nie wykorzysta w pełni swego urlopu ma możliwość otrzymania ekwiwalentu pieniężnego. Poza podstawową stawką, każdy pracownik ma możliwość uzyskania dodatkowej premii w kwocie do 450 Euro. Pracodawca zapewnia rejestrację w niemieckim systemie ubezpieczenia zdrowotnego, jak również w niemieckim systemie emerytalnym. Dodatkowo zapewnione jest specjalne ubezpieczenie powypadkowe oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Czas zatrudnienia jest ustalany bezpośrednio z danym pracownikiem – dodaje przedstawiciel Jobs Pricura.

Wymagania wobec pracowników
Praca opiekunki w Niemczech wiąże się też z wymaganiami. W firmie Jobs Pricura można je łatwo zrealizować. Wystarczą jedynie chęci, nieco wiedzy i potrzeba wsparcia drugiego człowieka.

Do podstawowych wymagań stawianych potencjalnym kandydatom zaliczyć należy:

 • znajomość języka niemieckiego
 • posiadane doświadczenie w opiece i w pielęgnacji osób starszych oraz osób niepełnosprawnych,
 • doświadczenie związane z różnymi chorobami – udar, zawał, cukrzyca, itp,
 • wiedza w zakresie funkcjonowania gospodarstwa domowego – podstawowe czynności,
 • zdolności organizacyjne,
 • cierpliwość i zrównoważenie,
 • komunikatywność,
 • pozytywne nastawienie.

Szukając w Internecie zatrudnienia w formie opiekunki osób starszych w Niemczech warto zwrócić uwagę na Jobs Pricura jako jednego z najprężniej działających podmiotów w tejże branży.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSzeregówki Wrocław – odkryj najciekawsze oferty mieszkań szeregowych we Wrocławiu
Następny artykułŚwięto Niepodległości w Świdnicy. Sprawdź program obchodów