Strona główna Bez kategorii Objawy przemęczenia w pracy

Objawy przemęczenia w pracy

0

Aby zachować efektywność podczas wykonywania obowiązków zawodowych, niezbędna jest równowaga między pracą a wypoczynkiem. Notoryczne przemęczenie może przynieść zgubne skutki nie tylko dla Twoich wyników zawodowych, ale także zdrowia. Życie w ciągłym pośpiechu, brak wystarczającej ilości snu i zła dieta przyczyniają się do powstawania wielu schorzeń. Jakie objawy świadczą o tym, że najwyższy czas pomyśleć o relaksie?

Jesteś ciągle zirytowany
Jeśli błahe sytuacje w pracy lub domu są w stanie wyprowadzić Cię z równowagi, może to oznaczać, że po prostu potrzebujesz odpocząć. Kiedy układ nerwowy znajduje się w stanie ciągłej gotowości i stresu nietrudno, by stał się nadwrażliwy. Pomyśl o urlopie, zwłaszcza gdy Twoje otoczenie zaczyna się skarżyć, że stałeś się drażliwy.

Gorsza pamięć
Jeżeli zauważysz, że coraz częściej zdarza Ci się zapominać i masz kłopoty z koncentracją, zacznij planować chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków. Przemęczenie powoduje zmniejszenie sprawności umysłowej i koncentracji. Może okazać się, że czynność, która dotąd zajmowała Ci w pracy chwilę, teraz zabiera znacznie więcej czasu. Coraz częściej zdarza Ci się popełniać błędy. Jeśli pozwolisz, aby ten stan trwał, Twoje wyniki w pracy zaczną się pogarszać. Po pewnym czasie kiepską kondycją może zainteresować się przełożony.

Coraz częściej chorujesz
Jeżeli dotąd byłeś okazem zdrowia i rzadko korzystałeś z L4, a ostatnio zauważyłeś, że ciągle łapiesz infekcje gardła i katar, może to oznaczać, że potrzebujesz odpoczynku. Pośpiech, brak snu i stres mają negatywny wpływ na układ odpornościowy. Czynniki chorobotwórcze, z którymi Twój organizm świetnie sobie radził zaczynają przedstawiać zagrożenie dla zdrowia. Częste chorobowe absencje w pracy raczej nie świadczą dobrze o pracowniku. W czasie chorowania z pewnością nie wypoczniesz odpowiednio. Zamiast biegać po lekarzach, zaplanuj sobie długi urlop.

Ciągle czujesz się niewyspany
Jeżeli brakuje Ci snu, Twoje zdolności intelektualne bardzo się pogarszają. Ciągłe ziewanie i podpuchnięte oczy nie sprzyjają dobremu biznesowemu wizerunkowi. Twoje samopoczucie znacznie się pogarsza. Trudno być wydajnym w pracy, kiedy jedyne o czym marzysz, to oparcie głowy o biurko i pogrążenie się w pokrzepiającej drzemce. Sen jest ogromnie ważny dla zdrowia i równowagi w organizmie. Staraj się tak organizować czas, aby starczyło go na wystarczające wysypianie się.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułAndrzej Bargiel na finał XXIV Dni Gór
Następny artykułZnajomi zebrali 5 tysięcy na pogrzeb zmarłego tragicznie 19-latka. Rodzina zaprzecza, że nie chce pochować syna