Strona główna Bez kategorii O co pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

O co pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

0

Elementem każdej rozmowy kwalifikacyjnej jest czas na zadawanie rekrutującemu pytań. Warto zadbać o to, by nie zapadło wtedy kłopotliwe milczenie. Brak pytań może świadczyć o tym, że nie jesteśmy poważnie zainteresowani zatrudnieniem. Warto przed planowanym spotkaniem zastanowić się, o co chcielibyśmy zapytać osobę prowadzącą rekrutację.

Jak wygląda specyfika pracy na danym stanowisku?
Warto okazać zainteresowanie stanowiskiem, na które kandydujemy. Jeżeli rekruter w trakcie rozmowy nie opowiedział o specyfice pracy, koniecznie o to dopytajmy. Dowiedzmy się, czy jest to samodzielne stanowisko, czy konieczna będzie współpraca z zespołem. Warto poznać jak będzie wyglądać stanowisko pracy, jakie urządzenia są na nim do dyspozycji. Można zapytać osobę prowadzącą rozmowę kwalifikacyjną o wielkość zespołu, do którego będziemy należeć oraz czy stanowisko, na które aplikujemy jest nowe w firmie, czy ktoś wcześniej na nim pracował.

Jakie są możliwości rozwoju zawodowego?
Z pewnością każdy ambitny pracownik chciałby wiedzieć, jakie są możliwości awansu w danej firmie. Warto zapytać o to osobę prowadzącą spotkanie rekrutacyjne. Udowodnimy w ten sposób, że rozwój i planowanie są dla nas ważnymi wartościami. Taka cecha z pewnością spodoba się rekruterowi.

Czy firma oferuje pracownikom benefity?
Rozmowa kwalifikacyjna jest spotkaniem, podczas którego z jednej strony kandydat stara się przedstawić swoje najlepsze cechy, a z drugiej pracodawca chce zachęcić do pracy u niego. Nie wstydźmy się zapytać jakie benefity firma oferuje swoim pracownikom. Pozapłacowe elementy wynagrodzenia są niezwykle istotne. Być może do pracy w danym przedsiębiorstwie zachęci nas jakiś unikalny benefit, którego nie dają inni pracodawcy.

Jak wyglądać będzie dalsza część rekrutacji?
Jeśli osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjną sama nie opisała wcześniej, jak będzie wyglądać cały proces rekrutacji, warto zadać to pytanie. Wiele firm prowadzi rekrutację wieloetapową, podczas której szczegółowo badane są kompetencje kandydatów. Dobrze wiedzieć, w jakim terminie można spodziewać się informacji o rezultacie spotkania.

Co wyróżnia firmę?
Wśród pytań do rekrutera powinny znaleźć się również kwestie związane z chęcią lepszego poznania firmy, do której aplikujemy. Można zapytać jakimi wartościami kieruje się firma lub jakie są kierunki rozwoju przedsiębiorstwa. Pytania o firmę dowodzą naszego zaangażowania i motywacji do zdobycia pracy w wybranym zakładzie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTeraz albo nigdy! To jest najlepszy moment, żebyś pomyślała o sobie!
Następny artykułZderzenie na łączniku