Strona główna Wydarzenia Żarów Mieszkańcy przepędzili złodziei

Mieszkańcy przepędzili złodziei

0

Nieznani sprawcy próbowali dwukrotnie włamać się do świetlicy wiejskiej w Pyszczynie. Za pierwszym razem im się nie udało, jednak za drugim razem wyrządzili szkody w postaci zniszczenia drzwi wejściowych, rolet i okna. Nie wiadomo jednak, jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie czujność mieszkańców wsi.

– Mieszkańcy zauważyli zaparkowany w pobliżu świetlicy wiejskiej w Pyszczynie samochód i dziwnie zachowujących się w nim pasażerów. Próbowali ich zatrzymać, ale złodziejom udało się uciec. Sprawcy próbując dostać się do świetlicy wiejskiej uszkodzili drzwi wejściowe, a gdy to się nie udało, próbowali wejść oknem. Badamy okoliczności tego zdarzenia, zabezpieczyliśmy wszelkie ślady i trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości nieznanych sprawców. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Godna pochwały jest postawa pobliskich mieszkańców, którzy wykazali się wielką czujnością i zaangażowaniem – mówi podkom. Mariusz Andrzejewski zastępca komendanta Komisariatu Policji w Żarowie.

Niebawem na wsiach zamontowane zostaną kamery, które działać będą w ramach gminnego systemu monitoringu. Kamery mają być zainstalowane do końca listopada.

Magdalena Pawlik, UM w Żarowie

Poprzedni artykułBardzo udany Piknik Sportowy „Małych Wspaniałych” [FOTO]
Następny artykułNowe zawody na rynku pracy