Już w najbliższy piątek, tj. 11 października o godz. 18:30 w Kościele Pokoju w Świdnicy odbędzie się drugi z trzech recitali organowych zaplanowanych w ramach cyklu „Symfoniczne Organy Kościoła Pokoju”. Organizatorem jest Fundacja Dobrej Muzyki i Kościół Pokoju w Świdnicy.
Wystąpi Maria-Magdalena Kaczor – polska pianistka i organistka. W 2004 roku ukończyła Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego (specjalność fortepian). Studiowała organy w Paryżu, Lyonie oraz w Hamburgu. Piastowała stanowisko Organisty Tytularnego Sapporo Concert Hall w Sapporo (Japonia) w sezonie 2012/2013. Jest stypendystką wielu programów polskich i zagranicznych oraz laureatką kilku konkursów organowych. Uczestniczy w kursach mistrzowskich oraz bierze czynny udział w licznych festiwalach w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Belgii oraz Holandii. Nagrała trzy solowe płyty organowe.
Program koncertu:
Khachaturian (1903 – 1978) / M.M.Kaczor (1980)
– Balet ormiański Gayaneh – wybór tańców (transkrypcja 2015 r.)
Gershwin (1898 – 1937)
– Trzy preludia na fortepian -1926 (transkr. 2015)
– Uwertura kubańska na orkiestrę (transkr. 2019)
Wstęp wolny.


![Zaczęli od Bacha i pieśni z Narnii. Koncert włoskiego wirtuoza otworzył XI Festiwal Schlaga [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Lorenzo-Zaggia-koncert-XI-Festiwal-Schlaga-2026.06.19-14-238x178.jpg)
![Po raz dziewiętnasty wybrali najlepszą książkę. Za nami Ogólnopolska Biesiada Literacka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/XIX-Ogolnopolska-Biesiada-Literacka-2026.06.19-43-238x178.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)




