Strona główna Polityka Kandydat Lewicy zachęca konkurentów do debaty zamiast plakatowania miast

Kandydat Lewicy zachęca konkurentów do debaty zamiast plakatowania miast

1

Chciałbym żebyśmy odeszli od billboardów, niszczenia billboardów, zrywania i zaklejania plakatów, i przeszli do realnej rozmowy – mówi Mariusz Kotarba, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy, który zwrócił się do swoich konkurentów z okręgu wałbrzyskiego z propozycją przeprowadzenia wspólnej debaty.

Programowa kampania wyborcza toczy się tylko centralnie: na konferencjach liderów, na konwencjach liderów, na spotach reklamowych. Tutaj natomiast naszym okręgu wyborczym nr 2, składającym się z Wałbrzycha, Świdnicy, Dzierżoniowa, według mojej opinii kampania toczy się tylko poprzez wywieszenie materiałów wyborczych – rozwieszanie plakatów, wieszanie billboardów, wieszanie banerów. Jest do kąpania informacyjno-medialna, a według mnie powinno dojść do kampanii, w której realnie przekonujemy mieszkańców naszego regionu do naszych programów, do naszych wizji – wskazuje Kotarba.

Właśnie z tego powodu postanowił wystosować apel do wszystkich kandydatów z pozostałych komitetów wyborczych o zorganizowanie debaty, podczas której startujący w wyborach mogliby przedstawić swoje wizje i programy. Jak dodaje, skorzystaliby na tym mieszkańcy, którzy zamiast wysłuchiwać monologów wygłaszanych przez poszczególnych polityków, zyskaliby możliwość oceny kandydatów i ich postulatów. – W dniu wczorajszym wysłałem na adresy mailowe komitetów wyborczych, które wystawiły kandydatów we wszystkich okręgach, czyli tych pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych, prośbę o przekazanie mojego apelu do kandydatów startujących w naszym okręgu wyborczym, tak abyśmy się spotkali i doprowadzili do debaty programowej – stwierdził.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułOdkręcaj, nie wyrzucaj! Trwa zbiórka nakrętek dla Mai i Emilki
Następny artykułBędzie strajk włoski w szkołach. ZNP ogłasza termin protestu