Strona główna Sport Piłka ręczna Grali ligowi rywale, ŚKPR w tym czasie tylko sparował

Grali ligowi rywale, ŚKPR w tym czasie tylko sparował

0

Mecz piątej kolejki II ligi pomiędzy ŚKPR-em Świdnica i GOKiS-em Kąty Wrocławskie został przełożony na wtorek, 22 października. Szare Wilki jednak nie próżnowały i w czasie, gdy ligowi rywale walczyli o ligowe punkty, sami zagrali sparing z niemieckim czwartoligowcem z Goerlitz.

Świdniczanie pojechali na polsko-niemiecką granicę w piątek, 11 października. W ostatnich miesiącach była to już druga konfrontacja z tym rywalem. W sierpniu, w pierwszej grze kontrolnej przed sezonem ŚKPR uległ 26:27. Tym razem było już dużo lepiej. ŚKPR mimo iż zagrał w niepełnym składzie, bez Damiana Olichwera, Patryka Dębowczyka i Karola Kozaka wygrał 26:23. Grano systemem 3×20 minut. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich dziesięciu minutach. Lepiej przygotowani kondycyjnie świdniczanie przełamali silniejszych fizycznie przeciwników.

Tymczasem w lidze nie zanotowano niespodzianek. Wygrały wszystkie zespoły z czołówki. Dodatkowo pierwsze zwycięstwo zapisała Trójka Nowa Sól. Po pięciu kolejkach ŚKPR Świdnica plasuje się na piątym miejscu w tabeli.

SV KOWEG Goerlitz – ŚKPR Świdnica 23:26

ŚKPR: Jabłoński, Wiszniowski – Pęczar 4, Pierzak 4, Chmiel 3, Borowski 3, zawodnik testowany 3, Starosta 2, Jaroszewicz 2, Etel 2, Redko 1, Wołodkiewicz 1, K. Stadnik 1.