Strona główna Wydarzenia Żarów Dzieci przejęły władzę w szkole w Mrowinach

Dzieci przejęły władzę w szkole w Mrowinach

0

Czy uczniowie mogą prowadzić lekcje? Owszem! Przekonali się o tym nauczyciele, a także sami uczniowie. 11 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mrowinach był Dniem Samorządności.

O godzinie 8 dyrektor Barbara Nowak dokonała symbolicznego przekazania kluczy do drzwi szkoły. Od tej pory była ona w rękach uczniów. Nauczyciele zasiedli w ławkach i uważnie słuchali tego, co przygotowali dla nich uczniowie, a czasem nawet im przeszkadzali (bo w tym momencie byli przecież uczniami). Każdego z nauczycieli zastępował uczeń, który wcześniej do tego zadania się zgłosił i odpowiednio przygotował do prowadzenia lekcji. Uczniowie bardzo dobrze sprawdzili się w roli nauczycieli i sumiennie przygotowali do tej funkcji.

W sekretariacie czy też gabinecie pani dyrektor również zasiedli uczniowie. Uczniowie zastąpili także panie z obsługi oraz opiekowali się dziećmi w świetlicy.

Dzień Samorządności uświadomił dzieciom, jak wygląda praca nauczyciela, ale przede wszystkim wprowadził do szkoły nieco odmiany i śmiechu.

Sebastian Grajaszek, SP w Mrowinach

Poprzedni artykułJulia Krasoń ponownie z powołaniem do kadry Polski!
Następny artykułW niedzielę wybory. Kto startuje? Gdzie oddamy głos?