Strona główna Wydarzenia Dlaczego prąd przegrywa z butlami gazowymi?

Dlaczego prąd przegrywa z butlami gazowymi?

3

Nie tak dawno jeszcze instalacja kuchenki na butlę gazową u wielu osób wywoływała strach i częściej wybierano raczej kuchenki elektryczne. Ogrzewanie przez promienniki gazowe w ogóle nie wchodziło w grę, a dziś wcale nie jest rzadkością w warsztatach czy niektórych magazynach. Dlaczego jednak prąd przegrywa batalię z butlami gazowymi?

Przede wszystkim ceny
Polityka energetyczna Polski jest stertą anachronizmów i myślenia życzeniowego, sieć przesyłowa to jeden wielki zabytek, a technologia… strach wspominać. Jeśli do tego doliczyć zmiany wynikające z interwencjonizmu państwowego, to nietrudno będzie zauważyć, że już dziś widoczna różnica w cenach prądu i gazu będzie się z każdym rokiem powiększała na korzyść tego drugiego. To jest absolutny fakt, którego żadne zaklinanie rzeczywistości nie zmieni. Im zaś paliwa potrzeba więcej, tym bardziej oczywiste staje się, że to gaz jest paliwem, które nie tylko dziś, ale za pięć czy dziesięć lat wygra z prądem, tak samo jak dziś autogaz coraz częściej wygrywa z benzyną.

Zmieniły się butle
W zasadzie zresztą języczkiem u wagi nie będą tu same butle gazowe, ale cały osprzęt do nich. Reduktory, zawory i przewody są coraz lepszej jakości, a to oznacza coraz większe bezpieczeństwo. Przemysłowe instalacje grzewcze na gaz już dziś są często bezpieczniejsze niż te na prąd, a w mniejszej skali nie jest inaczej. Nowoczesne butle z gazem dają więcej możliwości i nakładają mniejsze ograniczenia: dawniej w niektórych domach trzeba je było umieszczać poza budynkiem, a dziś – można ustawić na samym środku salonu, nie martwiąc się o bezpieczeństwo. To w dużej mierze przyczyniło się do tego, iż zarówno instalacje przydomowe, jak i przenośne, zyskały sobie wielu nowych zwolenników.

Po prostu jest ich więcej
Z biegiem lat butle gazowe i ogrzewanie domu na gaz po prostu stały się popularniejsze. Choć to nie jest nowa technologia, zanim się na dobre upowszechniła, minęło sporo czasu. Prąd, dawniej przedstawiany jako najwygodniejsze rozwiązanie, dziś traci tę pozycję. Nowoczesne butle gazowe, na przykład takie: https://tezet.pl/oferta/ogrzewanie/butle-gazowe/, dają ten sam poziom komfortu, ale też większą swobodę. To sprawiło, że przekonało się do nich więcej osób, a z tego grona wiele stało się orędownikami instalacji gazowych zamiast elektrycznych w ogrzewaniu czy d zasilania kuchenek. Gaz staje się więc coraz popularniejszy, ponieważ praktyka pokazuje, że faktycznie to rozwiązanie ma te zalety, które mu się od lat przypisuje. Trzeba się było tylko do tego przekonać. I wszystko wskazuje na to, że ten trend w przyszłości też się utrzyma.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZapisują „na kolędę”. Kolejny pomysł oszustów
Następny artykułOsadzeni i leśnicy uprzątnęli zapomniany cmentarz w Modliszowie [FOTO]