Strona główna Wydarzenia Żarów Bliskie spotkania z robotami w Mrowinach

Bliskie spotkania z robotami w Mrowinach

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrowinach mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej, podczas której pasjonaci programowania, autorzy programu edukacyjnego Wroob zaprezentowali na czym polega programowanie robotów.

Każda para uczniów otrzymała robota Wroob’iego i uczyła się go programować. Prowadzący zajęcia uczył podstawowych komend w języku Python. Już po kilkunastu minutach zajęć ósmoklasiści samodzielnie potrafili wydawać polecenia robotowi. Najbystrzejsi uczniowie bez problemu stosowali pętle oraz polecenia warunkowe.

Dodatkowym atutem była konieczność skorzystania z telefonu komórkowego, który stawał się sercem robota. Uczniowie na co dzień nie mogą korzystać z telefonów w szkole, a tym razem to urządzenie było konieczne.  – Fajnie, że udało się  pokazać uczniom inne zastosowanie telefonu komórkowego niż gra, czy kontakt ze znajomymi. Korzystając z aplikacji Wroob uczniowie mogą kontynuować lekcję samodzielnie w domu – mówi Sebastian Grajaszek, nauczyciel informatyki ze Szkoły Podstawowej w Mrowinach.

 – Szkoła w Mrowinach nie należy do największych w powiecie i pewnie dlatego panuje tu świetna atmosfera. Ilość zajęć dodatkowych z różnych dziedzin, które oferujemy naszym uczniom jest większa niż w nie jednej dużej szkole. Same zajęcia programowania robotów są pewnego rodzaju innowacją w procesie nauczania. Bardzo się cieszę, że udało się je zorganizować – mówi dyrektor szkoły, Barbara Nowak.

– Jak patrzyło się na twarze uczniów zafascynowanych tą technologią, gdy mogli ścigać się robotami, korzystać z czujników odległości itp., to satysfakcja z organizacji tych zajęć jest podwójna. Wielkie podziękowania należą się ludziom z wrocławskiego Wroob System, czyli Ani, Pawłowi i Mateuszowi za to, że poświęcili swój czas i zaprezentowali naszym uczniom możliwości robotów Wrooby – ocenia zajęcia Sebastian Grajaszek.

Kolejne zajęcia z robotyki już wkrótce.

/SP Mrowiny/

Poprzedni artykułZnajomi zebrali 5 tysięcy na pogrzeb zmarłego tragicznie 19-latka. Rodzina zaprzecza, że nie chce pochować syna
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul.Wałbrzyska