Strona główna 112 Bezdomny odurzony denaturatem i hałaśliwy pies. Interwencje strażników

Bezdomny odurzony denaturatem i hałaśliwy pies. Interwencje strażników

0

Od 10 do 17 października świdnicka Straż Miejska interweniowała 125 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

12 października 2019 roku o godz. 13.10 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy napłynęło telefoniczne zgłoszenie, że na terenie parku Sikorskiego, przy placu zabaw przewróciło się drzewo. Skierowany w to miejsce patrol stwierdził, że ułamał się duży konar drzewa i opiera się on na sąsiednim drzewie. W związku z realnym zagrożeniem dla poruszających się w tym miejscu dzieci i dorosłych strażnicy zabezpieczyli taśmą miejsce, oraz powiadomili zarządcę terenu. Następna kontrola tego miejsca wykazała, że zarządca wywiązał się ze swoich obowiązków i usunął zagrożenie.

13 października 2019 roku. W dniu wyborów do Sejmu i Senatu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy nie tylko brali czynny udział w zabezpieczaniu sprawnego przebiegu głosowania. Służyli również pomocą przy przewożeniu osób niepełnosprawnych, mających problem z poruszaniem się do lokali wyborczych, by mogli oni oddać swój głos.

16 października 2019 roku o godz. 20.37 dyżurny odebrał zgłoszenie od zdenerwowanej mieszkanki ul. Westerplatte. Kobieta twierdziła, iż od kilku dni pies sąsiadów ciągle wyje i szczeka zakłócając jej spokój, a sąsiedzi na zwracane uwagi nie reagują. Przybyły na miejsce patrol potwierdził uciążliwość psa sąsiadów. Interwencja strażników zakończyła się mandatem dla właściciela psa i zobligowaniem go do poczynienia niezbędnych kroków by taka sytuacja nie miała więcej miejsca.

17 października 2019 roku o godz. 12.18 do dyżurnego wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o tym, że na ławce przed domem handlowym na pl. Grunwaldzkim leży nietrzeźwy mężczyzna o nieprzyjemnym zapachu. Skierowany w to miejsce patrol stwierdził, że znany im bezdomny mężczyzna znajduje się w stanie zatrucia alkoholowego, po spożyciu najprawdopodobniej denaturatu. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, którego załoga potwierdziła diagnozę strażników i zabrała bezdomnego do szpitala na odtrucie.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/